• est
 • | eng
 • K 04.05 Kell 18.00

  20 000 päeva maal

  20,000 Days on Earth |

  Režissöör: Iain Forsyth, Jane Pollard

  Riik: Suurbritannia

  Aasta: 2014

  Kestus: 97'

  Keel: Inglise keeles

  Filmi juhatab sisse Tõnu Karjatse.

  Kunstnikest filmirežissööride Iain Forsythi ja Jane Pollardi esimene täispikk dokfilm hüpleb väljamõeldise ning reaalsuse vahepeal, kajastades rokiikoon Nick Cave’i elu, kui too töötab oma 2013. aasta albumi „Push the Sky Away“ kallal.
  Film on Bad Seedsi laulja elu 24 (väljamõeldud) tunnist ning Cave räägib oma tööst, kunsti olemusest ning muusikalise esinemise religioossusest. Filmis on lõike live-esitustest, Cave’i tööst muudes valdkondades ning ootamatuid stseene – näiteks hetk, mil Cave satub samasse autosse Kylie Minogue’ga, kellega ta on varem koostööd teinud. Selline kombinatsioon loob filmi, mis pole enam pelgalt tavaline muusikaline eluloofilm.
  Kohati on film erakordselt intiimne ning Nick Cave’i fännidele on selle vaatamine lausa kohustuslik, sest muusik on enda ja oma loomisprotsessi suhtes värskendavalt aus. Siiski läheb „20 000 päeva Maal“ kaugemale Cave’ist kui indiviidist ning on põnev kunsti ja inimolemuse vaatlus.
  Kaval, mänguline ja kohati sügav „20 000 päeva Maal“ on suurepärane film tänapäeva ühest kõige inspireerivamast muusikust.