• est
 • | eng
 • K 23.01 Kell 18.00

  Ai Weiwei: ei ühtegi vabandust

  Ai Weiwei: Never Sorry |

  Režissöör: Alison Klayman

  Riik: USA

  Aasta: 2012

  Kestus: 91'

  Keel: Inglise ja mandarini keeles

  Filmi juhatab sisse Hanno Soans

  “Ai Weiwei: ei ühtegi vabandust” on esimene täispikk dokumentaalfilm rahvusvaheliselt tunnustatud Hiina kunstnikust ja aktivistist, kes tänu julgetele ja ambitsioonikatele töödele, mida on esitletud tähtsaimates kunstimekades üle maailma, on saavutanud prominentseima Hiina teisitimõtleja staatuse.

  Noor režissöör Alison Klayman on saanud oma portreteeritava näol väga keerulise pähkli, mille koor vaatajaile avada. Debüütlavastaja on ülesandega väga hästi toime tulnud, suurepärase peakangelase abiga muidugi, kes on avanud kaheks aastaks uksed oma igapäevaellu.

  Film on täis Ai Weiwei justkui chan-budistlikult vahetuid mõtteid, järjekordsete suurnäituste ettevalmistusi ja keerulisi suhteid nii Hiina ametivõimude kui ka oma perekonnaga. Ai Weiwei on mees, kes tajub oma tuntust ning seetõttu saab lubada endale keskmisest väljakutsuvamat käitumist, mis annab talle teatavat toetust ja kaitset. Kuid ka sellest pole lõpuni abi.

  Maailma suurima riigi, modernse Hiina tuntuim nägu Ai Weiwei on selle suurepäraselt õnnestunud ja aasta ühe põnevama dokfilmi keskmeks, ning see peaks huvi äratama nii kunstisõprade kui ka maailma inimõiguste eest muretsevate inimeste hulgas.

  Tabav on blogipidajast haikukriitik Daniel J. Hoagi kokkuvõte:
  keskmine sõrm
  tõsta toetamaks julget
  vaimustavat meest