• est
 • | eng
 • K 28.02 kell 18.00

  Antenna UK

  Antenna UK |

  Suurbritannia on alati olnud tuntud kirjanduse, kunsti ja muusika poolest. Kuid viimasel ajal teatakse Suurbritanniat ka taimelavana, kust võrsuvad muusikavideorežissöörid, kelle tööd üllatavad publikut kõikjal maailmas. Antenna on ürituste sari, mis toob kinolinale briti režissööride parimad eksperimentaalsed muusikavideod ning intervjuud filmitegijatega.

  Suurbritanniat oma kireva undergound muusikatööstusega on juba mõnda aega peetud eksperimentaalsete muusikavideote keskuseks. Paraku pole neid videoid kuigi suurel seltskonnal võimalik näha, sest neis videotes üles astuvad muusikud pole nii suured staarid, et edetabelijanused kommertsjaamad neid mängida suvatseksid. Antenna ongi olemas selleks, et juhtida tähelepanu neile põnevatele muusikavideotele.

  Antenna muusikavideod linastuvad Eestis neljal korral aastas koostöös Briti Nõukogu, Pimedate Ööde Filmifestivali ja Kumu kunstimuuseumiga.

  Antenna UK neljandas videovalikus uurime Duckeye, SSSRi ja nutika nimega Smuggling Peanutsi kauneid animatsioone ning juba tuntud Londoni videorežissööride Dougal Wilsoni ja Jamie Thraversi töid. Antenna UK neljanda osa fookuses on režissöör Woof Wan-Bau, passinimega Joji Koyama, kes on sündinud Tokyos, kuid kolis juba kaheksa-aastaselt vanematega koos Suurbritanniasse. 1997. aastal kolis Woof Wan-Bau Londonisse ning asus õppima kunsti mainekas Goldsmiths College’is, omandades teadmisi nii disaini ja illustratsiooni kui ka eksperimentaalfilmi ja video vallas. Sõprus Kieran Hebdeniga, kes tegutseb muusikunime Four Tet all, tõi Woof Wan-Baule tema esimese video-tellimustöö, ning see omakorda viis õige pea lepingu sõlmimiseni Nexus Productionsiga Londonis. Woof Wan-Bau on animeeritud videote eest rohkelt auhindu võitnud, viimasel ajal teeb ta ka lühifilme. www.woofwanbau.com

  Täname: Briti Nõukogu