• est
 • | eng
 • K 09.01 kell 18.00

  Aquarela

  Aquarela | Aquarela

  Režissöör: Viktor Kossakovski

  Riik: Suurbritannia, Saksamaa

  Aasta: 2018

  Kestus: 89'

  Keel: Inglise, vene ja hispaania keeles, ingliskeelsete subtiitritega

  Filmi juhatab sisse loodusfilmitegija Joosep Matjus ("Vanamees ja põder", "Tuulte tahutud maa").

  Auhindadega pärjatud Venemaa dokumentalisti, peamiselt Sankt Peterburgis elava ja töötava Viktor Kossakovski uus film viib meid kaunile ja põnevale teekonnale mööda maailma ilusamaid, sügavamaid ja ohtlikumaid veekogusid, olgu selleks maailma sügavaim Baikali järv Burjaatias, võimas Angeli juga Venezuelas või kümneid inimelusid nõudnud orkaan Irmast põhjustatud üleuputused Miamis.

  Tänavu Veneetsia filmifestivali võistlusvälises programmis esilinastunud „Aquarela“ on ülistusood pidevalt muutuvale maailmale, selle vapustavale ilule ja filmi peategelase vee suurele väele, mis inimtegevuse tagajärjel on muutumas peagi kontrollimatuks.

  Filmi lavastaja Kossakovski pälvis juba 1998. aastal teose „Kolmapäev“ eest parima Venemaa dokumentaalfilmi tiitli. Tema varasemaid dokfilme on kõrgelt tunnustatud festivalidel kõikjal maailmas, sh Karlovy Varys („Kolmapäev“), Amsterdami IDFA-l („Belovid“) jt. Kossakovski üks viimaseid suuri filme on aga Euroopa Filmiakadeemia parimale dokumentaalfilmi tiitlile nomineeritud „Elagu antipoodid!“ (2011), mida on näidatud ka Eesti kinopublikule. 

  Pildid: Park Circus/Participant Media