• est
 • | eng
 • K 10.02 kell 17.00

  Aulo Padar. Joonestatud maailmad / Olivetti tulevikulootused

  Interior Architect Aulo Padar. Drawn Universes / Olivetti Perspectives | Aulo Padar. Joonestatud maailmad / Olivetti tulevikulootused

  Sissejuhatuse teeb sisearhitekt ja režissöör Maris Kerge.

  "Aulo Padar. Joonestatud maailmad"

  Režissöör: Maris Kerge
  Riik: Eesti
  Aasta: 2020
  Kestus: 30'
  Keel: Eesti keeles


  Aulo Padar on nõukogude aja üks viljakamaid eesti sisearhitekte. Interjöörikunstile tüüpiliselt on tema kavandatud keskkondi vähe säilinud, küll aga on autori meelde talletunud mälestused nende sünnist. Jalutuskäikudel Padari joonestuslaual kavandatud maailmades – Kobelas asuvas Linda kolhoosi keskuses, Rapla KEK-i haldushoones ja endises valuutapoes Turist – avaneb ühelt poolt klaar autorimõte, teisalt pragmaatika. Piiratud info ja ehitusmaterjalide puuduse keskel ning praegusest väga erinevas tellija-autori dialoogis kulgenud loomeprotsessid paistavad tänapäeval peaaegu muinasjutuna.
  Filmi linastumise ajal on Eesti Arhitektuurimuuseumis (Ahtri tn 2, Tallinn) üleval näitus „Sisearhitekt Aulo Padar. Märgilised interjöörid“. Näitusega tähistatakse sisearhitekt Aulo Padari 80. juubelit, avades teda inimese, õppejõu ja ruumiloojana. Näituse kuraatorid on Grete Veskiväli ja Kadi Karmann.

  Täname: Eesti Arhitektuurikeskus, Maris Kerge, Pietro Cesari

  "Olivetti tulevikulootused"

  Režissöör: Davide Maffei

  Riik: Itaalia

  Kestus: 88'

  Keel: Inglise, itaalia ja saksa keeles, ingliskeelsete subtiitritega

   

  Sissejuhatuse teeb sisearhitekt ja režissöör Maris Kerge.

  2018. aastal võeti Itaalia linn Ivrea UNESCO kultuuripärandi nimistusse kui 20. sajandi tööstuslinn. Ivreas asuvas Olivetti peakorteris kohtuvad tehnoloogia tipptasemega võrdväärsetena tootedisain ja arhitektuur, äri ja looming. Tööstushoonete ja kontorite püstitamisel üle maailma kaasati nimekaid arhitekte nagu Le Corbusier, Louis Kahn, Carlo Scarpa jpt.

  Film pöörab tähelepanu ajale pärast Adriano Olivetti surma – 1960. aastast kuni 1980. aastate lõpuni – ning vaatleb eelkõige arhitektuuri ja disaini.
   

  Täname: Pietro Cesari