• est
 • | eng
 • K 20.04 Kell 18.00

  Banksy tegutseb New Yorgis

  Banksy Does New York |

  Režissöör: Chris Moukarbel

  Riik: USA

  Aasta: 2014

  Kestus: 79'

  Keel: Inglise keeles

  Vaata treilerit siit.

  Briti tänavakunstnik Banksy kuulutas 2013. aasta oktoobri oma resideerimiskuuks New Yorgis ning teatas, et loob iga päev uue kunstiteose etteteatamata kohas. See põhjustas 31-päevase aardejahi New Yorgi tänavatel ja online’is.
  Chris Moukarbel alustas filmiga, kui Banksy oli mõnda aega juba linlasi hullutanud. Teda huvitas enam aspekt, kuidas elanikud reageerivad kunstniku aktsioonidele, mida see tähendab New Yorgile. Youtube’is leiduvate filmijuppide, Instagrami fotode jms abil sai režissöör katta kõik talle olulised aspektid.
  Banksy paiskas oma grafitid, installatsioonid ja performance’id laiali New Yorgi viies erinevas linnajaos, kus igas oli suhtumine töödesse ja nende saatus vägagi erinev. Juhtus ka seda, et 60 dollari eest tundmatult tänavakunstnikult omandatud töö osutus tunde hiljem miljonit väärt taieseks kuulsalt kunstnikult. Enamus töid aga teisaldati, osad müüdi oksjonil.

  Banksy loomingu visuaalne külg on tavaliselt lihtne ja kergelt tabatav ent kontseptuaalsele kunstile omaselt saab tähtsaks hoopiski idee, teose retseptsioon ja inimeste sekkumine. See muutub teoste oluliseks osaks, töö ise on vaid lõpptulemuse ajendiks. Banksy teostes võib leida palju erinevaid kihistusi, näiteks sotsiaalmeedia on üks oluline neist.

  Vaata ka intervjuud režissöör Chris Moukarbeliga siit.

  Täname: Chris Moukarbel