• est
 • | eng
 • K 08.03 Kell 18.00

  Blues: Soul of a Man

  Blues: Soul of a Man |

  Režissöör: Wim Wenders

  Riik: USA, Saksamaa

  Aasta: 2003

  Kestus: 100'

  Keel: Inglise keeles

  Filmi juhatab sisse Vormsi Enn.

  Filmis "Soul of a Man" keskendub režissöör Wim Wenders bluusiartistide Skip Jamesi, Blind Willie Johnsoni ja J. B. Lenoir’ muusikale ja eluloole. Osalt ajaloolisena, osalt isikliku palverännakuna sisaldab film haruldasi arhiivilõike, tänaseid dokumentaalkaadreid, taaselustatud ülesvõtteid 1920-30 aastate sündmustest ning kaasaegsete muusikute (Lou Reed, Nick Cave, The Jon Spencer Blues Explosion, T-Bone Burnett jt.) töötlusi bluusilegendide loomingust. 

  "Need laulud tähendavad mulle palju. Neis on Ameerika kohta rohkem tõde, kui üheski raamatus, mida eales olen lugenud, või üheski filmis, mida kunagi olen näinud," on filmi tagamaid kommenteerinud Wim Wenders ise.

  1945. a. Düsseldorfis sündinud režissöör tegi oma mängufilmidebüüdi "Väravavahi hirm penalti ees" 1971. a. Tema esimesed neli filmi koondusid sõjaeelse Saksamaa põhjalikele kultuurilistele muudatustele. 1984 a. võitis ta ülemaailmse tunnustuse filmiga "Paris, Texas". Tänaseks on temast kujunenud üks rahvusvaheliselt tuntumaid saksa filmilavastajaid, kes on oma karjääri kestel teinud nii mängu- ja dokumentaalfilme kui muusikavideoid.