• est
 • | eng
 • K 14.09 Kell 18.00

  Cool It!

  Cool It! | Cool It

  Režissöör: Ondi Timoner

  Riik: USA

  Aasta: 2010

  Kestus: 87'

  Keel: Inglise keeles, eestikeelsete subtiitritega

  Maailmakuulus Taani päritolu keskkonnaaktivist ja filosoof, statistiku ja politoloogi haridusega Björn Lomborg saavutas oma tuntuse raamatuga “Skeptiline ökoloog” (ing. The Skeptical Enviromentalist), milles ta seadis kahtluse alla mitmeid tunnustatud andmeid ülerahvastatuse, kaduvate energiaressurside, liigirikkuse vähenemise, vee puudujäägi ja teatud globaalse soojenemise aspektide kohta. Tema väited tekitasid elavaid debatte nii teadlaskonnas kui peavoolu meedias ning teda on korduvalt seatud erinevatesse intellektuaalide ja mõjukate mõtlejate edetabelitesse. Ta on ühtaegu popp kuid veel rohkem vihatud, sest ta ründas südikalt juba tõedogmadena ühiskonna alateadvusse raiutud keskkonnakaitse arusaamu.

  “Cool It” filmil on eriti teravalt hambus olnud Al Gore ja tema tume apokalüptiline “Ebameeldiv tõde”, mille ülevoolavat paatost jahutab Björn Lomborg suure kire ja rõõmuga ka antud filmis.

  Film “Cool It” on nii sellest mängulise andeka triksterina teadusilma provotseerivast Björn Lomborgist endast, tema väidetest kui otsingutest uute energialahenduste leidmiseks. Tema värske pilk ja samas siiras lahendustele orienteeritud meelsus teevad antud filmi pea haaravaks kaasamõtlemisallikaks.