• est
 • | eng
 • K 11.04 Kell 18.00

  Fotode linn

  City of Photos |

  Režissöör: Nishtha Jain

  Riik: India

  Aasta: 2005

  Kestus: 59'

  Keel: Hindi, bengali ja inglise keeles, ingliskeelsete subtiitritega

   Kohal filmi autor Nishtha Jain.

  Pildi dokumenteeriv reaalsus on alati olnud filosoofiline küsimus tõest ja selle ühte ajahetke jäädvustamise võimalikkusest. Eriti tänapäevasel arvutiajastul kui kõiksugu trikitamine ja sättimine on erinevate programmidega nii lihtne ja üldlevinud. Pilte on töödeldud ka enne arvuteid. Näiteks Indias ühes pisikeses Kolkata fotostuudios, mis on oma teenuseid pakkunud enam kui 100 aastat. 

  2005. aastal valminud film "Fotode linn" oli tähelepanuväärne läbimurre režissöör Nishtha Jainile. Ta jäädvustas kahe tõelise ajaloolise fotostuudio argielu, kus teravad pliiatsid ja pintslid lisasid fotodele klientide poolt soovitud realiteeti. Samuti on teenusteks pildistamine erinevatel käsitsi maalitud taustadel, milleks võivad olla kõikvõimalikud kuulsad hooned Taj Mahalist, kuni põlevate New Yorki 9/11 hävivate kaksitornideni.

  "Fotode linn" on lüüriline ja mõtlik meditatsioon mälust, perekondadest, traditsioonidest ja meie üldinimlikust soovist lisada oma eludele imaginaarset esteetilist väärtust. Mis siis, et arusaamad ilust on erinevad ja paljut mida üks peab maitetuks kitšiks peab teine suursuguseks ja ihaldatavaks. See film on täis nostalgiat, sooja huumorit ja inimlikku armastust. Samuti võib see film olla justkui meeldetuletuseks, mida tähendab aina hääbuv eriline tunne " fotograafi juurde minek".