• est
 • | eng
 • K 25.09 kell 18.00

  Gainsbourg Gainsbourgile: intiimne autoportree

  Gainsbourg by Gainsbourg: An Intimate Self Portrait |

  Režissöör: Pierre-Henry Salfati

  Riik: Prantsusmaa

  Aasta: 2012

  Kestus: 94'

  Keel: Prantsuse keeles,ingliskeelsete subtiitritega

  Vene-juudi perekonnas Lucien Ginsburgina sündinud, hiljem Serge Gainsbourgina kuulsaks saanud prantsuse popikoon ei sobitu õieti ühegi määratluse alla. Tema 62-aastane elu oli kirjum kui lapitekk ja mahutas rohkem kui tavanormidele kohane.

  Gainsbourg oli poeet, näitleja, helilooja ja laulja, kes suutis hävitada ohtrates kogustes alkoholi, sigarette ja muid meelemürke. Tema Euroopa-vallutus algas 1965. aastal Eurovisiooni võitnud mitmetähendusliku lauluga „Poupée de cire, poupée de son” France Gall’ile. Gainsourgi suurimaks hitiks sai aga veel suurema seksuaalsusega laetud, suisa orgastilise tundega „Je t’aime... moi non plus”, mille ta lindistas nii oma armastatu Jane Birkini kui ka Birgitte Bardot’ga. Gainsbourg on selle Vatikani tsensoritegi poolt hukka mõistetud looga nimetanud paavsti oma parimaks PR-meheks.

  Serge Gainsbourgi humoorikas, provokatiivne ja satiiriline iseloom ning terav sõnastamisoskus tekitasid skandaale ning äratasid kollase meedia tähelepanu. Mees oli kogu elu ühiskondlike ootuste ja normidega teravas vastuolus, kuid sellegipoolest nimetas Prantsuse president François Mitterand Gainsbourgi matustel teda meie ajastu Baudelaire’iks.

  Gainsbourg’i intervjuudest koosnevas filmis on ta ka ainus jutustaja.