• est
 • | eng
 • K 14.01 kell 18.00

  Glamuuri kuldajastu

  Glamour's Golden Age |

  Režissöör: BBC

  Riik: Suurbritannia

  Aasta: 2009

  Kestus: 120'

  Keel: Inglise keeles

  Filmi juhatab sisse Mary-Ann Talvistu.

  Populaarse art déco moenäituse viimasel nädalal toimuvad auditooriumis filmiõhtud, mis avavad 1920. aastate ajastuvaimu ja kultuuriatmosfääri. BBC toodetud sari „Glamuuri kuldajastu” käsitleb eri peatükkide all kümnendil toimunud muutusi Suurbritannias, mis puudutasid nii noortekultuuri, art déco mõjutustega disaini ja arhitektuuri kui ka USA filmitööstuse kaasa toodud suundumusi.

  Pealekasvav põlvkond soovis esimese ilmasõja õudused seljataha jätta ning murda end vabaks piirangutest ja ühiskonnaelu reguleerivatest normidest. Särava art déco ajastu noored lahutasid meelt pöörastel pidudel, mis leidsid kajastust järjest kasvava lugejaskonnaga päevalehtedes. Kinoteatrite arvukus võimaldas igaühel osa saada Hollywoodi glamuurist, hoolimata staatusest või klassikuuluvusest. 1920ndate modernset elustiili iseloomustavad vabameelsed flapper-tüdrukud, ööklubid, džässmuusika, tants, pahed, kiirus jpm.

  Näitamisele tulevad 3-osalise sarja 2. ja 3. jagu: „Ilus ja neetud” (Beautiful and Damned) ja „Hollywoodist mõjutatud” (Hooked on Hollywood).

  Näitusest: http://www.kumu.ee/et/naitused/hetkel/pidu-sinus-eneses-art-d%C3%A9co-mood-aleksandr-vassiljevi-kogust

  Täname: BBC