• est
 • | eng
 • K 25.10 kell 18.00

  Goya Bourdeaux's

  Goya in Bordeaux |

  Režissöör: Carlos Saura

  Riik: Hispaania, Itaalia

  Aasta: 1999

  Kestus: 104'

  Keel: Hispaania keeles, ingliskeelsete subtiitritega

  Filmi juhatab sisse Pablo Rupérez Pascualena.

  Kumu dokumentaal jätkab sel kolmapäeval kõrvalepõikeid kuulsaid kunstnikke taaselustavate mängufilmide maailma, pakkudes seekord esteetiliselt võimsa, dramaatilise ja fantaasiarikka sissevaate kunstiajaloo "viimase suure meistri" ja "esimese modernisti" Francisco Goya (1746-1828) ellu.

  Hispaania filmiklassik Carlos Saura vaatab suure Hispaania kunstniku elule tagasi läbi tema enese surmaeelsete, haigusest vaevatud ning vanadusest väsinud fragmenteeritud mälupiltide. Veendunud liberaalina kuningas Ferdinand VII valitsusajal Prantsusmaale Bordeaux'sse emigreerunud kurt kunstnik veedab viimased aastad noore abikaasa Leocadia ja tütar Rosarioga. 82-aastane vana mees jagab mälestusi elatud elust oma noorima tütrega, piinavad pildid elustuvad, vaikusemaailma mõistetud kunstniku jutustus annab möödunule taas hääle.

  Film kajastab Goya elu ja loomingu võtmehetki ning -teemasid: vaimustus Velazquez'est, roll õukonnakunstnikuna, Napoleoni invasioon, sõjakoledused, ja loomulikult Alba hertsoginna, nende suhe ning naise salapärane surm. Filmi operaator on Vittorio Storaro, vana Goya rollis tegi oma viimase ja väga tähelepanuväärse etteaste legendaarne Francisco Rabal, veel mängivad Jose Coronado, Dafne Fernandez, Maribel Verdu, Jose Maria Pou ja Eulalia Ramon.

  Filmis esineb brutaalseid kaadreid ning ilustamata dialoogi, mistõttu film ei pruugi olla soovitatav alaealistele!

  Täname Hispaania saatkonda.