• est
 • | eng
 • K 20.05 kell 18.00

  Inglise kirurg

  The English Surgeon |

  Režissöör: Geoffrey Smith

  Riik: Suurbritannia

  Aasta: 2007

  Kestus: 95'

  Tänavuse Maailmamuutjate filmifestivali avafilm, Geoffrey Smith’i auhinnatud dokumentaal „The English Surgeon“, toob meieni loo briti neurokirurgist, kes veedab oma puhkused Ukrainas, teostades ajuoperatsioone uskumatuna näivates tingimustes. Elementaarsete meditsiinivahendite puudumisel on ettevõtlik mees sageli sunnitud improviseerima ja macgyverlikke lahendusi otsima nt kasutama ajuoperatsioonil Boschi drellpuuri. NB! Võluv originaalmuusika Nick Cave'ilt
  Kannustatuna soovist aidata hädasolevaid inimesi, on Londonis elav neurokirurg Henry Marsh juba enam kui 15 aastat käinud Ukrainas, et aidata kaasa sealse meditsiinisüsteemi parandamisele, mille kohutava olukorraga ta puutus kokku esmakordselt 1990. aastatel külastades Kiievi KGB haiglat. Pärast seda võttis ta oma missiooniks funktsioneeriva neurokirurgia kliiniku ülesehitamise Kiievis, vedades sinna Suurbritannia haiglatest maha kantud meditsiinivarustust ning andes oma teadmisi edasi Kiievi neurokirurgia keskuse arstidele. "The English Surgeon" on ühe sellise Ukraina visiidi kroonika.
  Geoffrey Smithi pinev ja liigutav, kuid samas ka humoorikas film võtab vaatluse alla moraalsed ja eetilised teemad, mis puudutavad igaüht meist. Filmile on loonud originaalmuusika Nick Cave and Warren Ellis, kelle viimaste tööde hulka kuulub ka filmi „The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford“ lummav heliriba.
  2008. aastal omistati filmile The English Surgeon parima dokumentaalfilmi auhind prestiižsetel dokumentaalfilmide festivalidel Hot Docs, Kanadas ja Silver Docs, USAs. Publiku lemmiku preemiad pälvis see film Sheffieldi, Zagrebi, Kiievi ja mitmetel teistel filmifestivalidel.