• est
 • | eng
 • K 24.03 kell 18.00

  Jimmy Rosenberg - isa, poeg ja talent

  Jimmy Rosenber - The Father, The Son and The Talent |

  Režissöör: Jeroen Berkvens

  Riik: Holland

  Aasta: 2006

  Kestus: 78'

  Keel: Hollandi ja inglise keeles

  Dramaatiline lugu ülitundlikust ja haprast ent väga andekast muusikust, kellel lasus 12 aastasena lootus saada kitarrilegendi, mustlasdžässi suurkuju Django Reinhardti mantlipärijaks.
  Jimmy Rosenberg musitseeris juba üsna noorena Stéphane Grappelli, Les Paul’i ja George Bensoniga ning sattus peagi rahvusvaheliste turneede keerisesse. Pärast hiigellepingu sõlmimist Sonyga tundub aga kõik allamäge minevat: Jimmyl pole püsivat kodu, ta elab mahajäetud farmis oma ema juures koos kahe suhteliselt ebastabiilse vennaga; tal keelatakse kohtuda oma lastega; sõltuvus narkootikumidest teeb vaikselt kuid järjekindlalt oma tööd. Mõrvasüüdistusega kinni istunud ja vanglast vabanenud isa tahab aga meeleheitlikult poega aidata. Hoolimata enesehävituslikust elustiilist on Jimmy kitarrimäng üha virtuooslikum, kiirem ja täpsem. Kuid kas maailmakuulsuste areenil Carnegie Hall’is esinenud Jimmy suudab maha raputada mineviku varju?
  Jäägitu armastus muusika ja lähedaste vastu ei too õrnahingelise Jimmy Rosenbergi dramaatilisse ellu lihtsaid lahendusi. Tema elu kulgeb nagu filmis, mida saadab kitarrihelidel hingematvalt kaunis mustlasdžäss.