• est
 • | eng
 • N 29.10 kell 19.00

  Kai kliimakino: "Antropotseen. Inimese ajajärk"

  Kai Climate Cinema: 'Anthropocene: The Human Epoch' | Kai kliimakino: "Antropotseen. Inimese ajajärk"

  Režissöör: Jennifer Baichwal, Edward Burtynsky, Nicholas de Pencier

  Riik: Kanada

  Aasta: 2018

  Kestus: 87'

  Keel: Ingliskeelsete subtiitritega

  Linastus koos antropoloog Joonas Plaani sissejuhatusega toimub Kai kinos neljapäeval, 29. oktoobril kell 19.

  “Antropotseen. Inimese ajajärk” on kinematograafiline meditatsioon, mis keskendub maakera tohutule ümberplaneerimisele inimkonna poolt. Filmi on loonud auhinnatud meeskond eesotsas Jennifer Baichwali, Nicholas de Pencieri ja Edward Burtynskyga.

  Triloogia kolmas film (varasemad filmid: “Tööstuslikud maastikud” (2006) ja “Vesimärk” (2013)) jälgib rahvusvahelise teadlaste töörühma Anthropocene Working Group uurimusi, kes ligi kümneaastase töö järel väidavad, et holotseenide ajastu asemele tuli 20. sajandi keskpaigas antropotseenide ajastu ning seda Maal toimunud põhjalike ja kestvate inimtekkeliste muutuste tõttu.

  Filmitegijad sõitsid ümber maakera ning, kasutades tipptasemel kaameratehnikat, dokumenteerisid tõendeid ja kogemusi inimeste domineerimisest planeedi üle: alates Hiinas asuvatest betoonist mereseintest, mis katavad 60% mandri rannikust kuni Saksamaal ehitatud suurimate maapealsete masinateni; psühhedeelsetest kaaliumikaevandustest Uurali mägedes kuni metallurgiatehasteni suletud Norilski linnas; laastatud korallrahuga Austraaliast kuni sürreaalsete liitiumiaurustustiikideni Atacama kõrbes. 

  Linastus kuulub näituse “Leviaatan: Paljassaare peatükk” publikuprogrammi. Sissepääs näitusepiletiga (8€/5€). Kui soovite enne filmi ka näitusega tutvuda, soovitame tulla kohale varem.