• est
 • | eng
 • K 01.03 kell 18.00

  Kalevipoja kangelasjooks / Õide puhkemine pisaratega

  Kalevipoja kangelasjooks / Blossom With Tears |

  Kalevipoja kangelasjooks

  Režissöör Reimo Ruubel, Eesti 2016, 25 min
  Eesti keeles

  Filmi juhatab sisse MTÜ Elujooks tegevjuht Siim Tõnismäe.

  "Kalevipoja Kangelasjooks" on lühifilm mütoloogilisest ultrajooksust, kus Eesti rahvuseepose „Kalevipoeg” ainetel läbisid seitse kangelast 2016. aasta suvel 376 kilomeetrise seiklusraja, mis sai väljakutseks ka kõige kogenenumatele ultrajooksjatele. Filmis näeme jooksjate eneseavastamise ja -leidmise teekonda, kus ületatakse teele jäävad takistused ja raskused.


  "Kalevipoja Kangelasjooks" on lisaks füüsilistele väljakutsetele ka vaimne teekond, kus vaheldusrikas loodus pakkus jooksjatele justkui erinevaid maailmu - vett ja merd, metsi ja soid, teid ja radu. Dokumentaal on ülevaade sündmusest, mis on justkui võimaluste väli, milles on võimalik seigelda, otsida ja leida, küpseda ja iseendaks saada, et siis jälle tagasi igapäevamaailma tulla ning siin oma inimlikkust ja potentsiaali realiseerida.

  Treiler

   

  Õide puhkemine pisaratega
   
  Režissöör Huaqing Jin, Hiina 2012, 38 min
  Mandariini keeles ingliskeelsete subtiitritega
   
  Xiang ja Yuan õpivad ülinõudlikus akrobaatikakoolis. Õppe eest tuleb vanematel tasuda ebareaalseid summasid, ent lootus laste edule ja helgemale tulevikule suudab teha imesid. Füüsiline ja vaimne ülekoormatus tekitab noortes akrobaatides pingeid, kuid nende soov vanematele mitte pettumust valmistada ja ükskõik mis hinnaga läbi lüüa sunnib neid aina edasi ponnistama.
   
  See on lugu tahtejõust, murdumistest, kõrgetest püüdlustest, eneseohverdustest, ellujäämisest ja lootustest paremale elule Hiinas.