• est
 • | eng
 • K 26.05 kell 18.00

  Kauboid Indias

  Cowboys in India |

  Režissöör: Simon Chambers

  Riik: Suurbritannia

  Aasta: 2009

  Kestus: 79'

  “Kauboid Indias” on üks ootamatult lõbus lugu mitte aga nii lõbusast teemast. Tegu on kummalise enese- ja süsteemiiroonilise reisijutustusega. Briti ajakirjanik Simon Chambers läheb omapäi Indiasse lahendama klassikalist küsimust, et kas suurkompaniid tõesti aitavad kohalikke kogukondi nõnda nagu nad tihti seda lubavad ja välja reklaamivad? Tema täpsemaks sihtmärgiks on Briti kaevandushiid kes tegutseb Orissas Vedanta Resources nimelise ettevõttena ning plaanib seal kohalike hõimude jaoks pühal mäel alustada kaevamistega. Loomulikult lubadusega kohalike elu moderniseerida, pakkuda haridust jne. Kuid võibolla need kohalikud ei taha seda paradiislikku tänapäevamugavust?

  See film on üsna ootamatult täpne ja huvitav ajakirjanduslik eksperiment, mis on ühtaegu ajakohane nii Indias kui ka mujal maailmas juhtunud sündmuste kirjeldamiseks. Simon läheneb uurimusele päris rohujuuretasandilt ja palkab omale 2 kohalikku giidi, kes aga alati väga täpset teed ei tea ja vahel valutab ühel jalg ja teisel jälle hammas nõnda, et ei saa päris hästi tööd teha. Ajapikku ei jaksa Simon kogu seda teejuhtide mitte kõige töökamat suhtumist enam taluda. Aga paraku on ta tõele juba liiga lähedale jõudnud ja mõistab paremini ka oma autojuhtide käitumist.
  Tõsine ent huumoriga tehtud film, mis kinnitab väidet, et pilt on lugu ja film on meedium suurema hulga inimesteni jõudmiseks. Samuti üksikisiku võimet videokaamera abil anda hääl neile kel selleks muidu võimalus puudub.