• est
 • | eng
 • K 25.01 kell 18.00

  Keep On Keepin' On

  Keep On Keepin' On |

  Režissöör: Al Hicks

  Riik: USA

  Aasta: 2014

  Kestus: 86'

  Keel: Inglise keeles

  Filmi juhatab sisse USA saatkonna diplomaat David Wacker.

  USA Saatkond ja American Film Showcase esitlevad:

  Viie aasta jooksul jäädvustatud südantsoojendav lugu noore pimeda pianisti Justin Kauflini ja tema pea 90aastase mentori, Ameerika svingi ja bebop-trompetisti, muusikalegend Clark Terry (1920–2015) sõprusest.


  Just siis, kui Justin kutsutakse osalema suurel jazzpianistide konkursil, halveneb Terry tervis. Mõlemad mehed seisavad vastakuti elu suurimate väljakutsetega. Clark Terry oli mentoriks džässiajaloo suurkujudele, nagu Quincy Jones, Miles Davis ja Dianne Reeves ning töötas karjääri jooksul koos terve plejaadi džässmuusikutega, sealhulgas Count Basie, Duke Ellingtoni, Quincy Jonesi, Oscar Petersoni ja teistega. 1960. aastatel oli Terry esimene mustanahaline koosseisuline muusik NBC telekanali saates „The Tonight Show”. Noorte talentide suunamisega tegeles ta elupäevade lõpuni.

  Aastakümneid katva loo atmosfääri määrava taustamuusika lõid ühiselt Kauflin ja helilooja Dave Grusin. Terry õpilane olnud Hicks on lähenenud Filmile „Keep On Keepin’ On” äärmiselt südamlikult, hingeliselt ja õnnestunult. Paula DuPré Pesmen (kes seisis selliste filmide taga nagu Oscari võtnud „Abajas – mere verine saladus” ja auhinna nominendiks olnud „Jaht jääle”) produtseeris filmi koos seitsmekordse Oscari-nominendi Quincy Jonesiga, kes loeb samuti Terryt oma õpetajaks. Jones nõustus produtsendina võttemeeskonnaga liituma pärast seda, kui oli tavalise osatäitjana Clark Terryle külla tulnud ja avastas seal puhtjuhuslikult Justini ande.

  2014 Tribeca filmifestivali auhind parimale uuele dokumentaalfilmi režissöörile, Heinekeni publikupreemia
  2014 Hot Docsi festivali publikulemmikute esikümme
  2014 Boulderi filmifestivali publikupreemia