• est
 • | eng
 • K 25.02 kell 18.00

  Kolm miili Molkomist

  Three Miles North Of Molkom |

  Režissöör: Robert Cannan, Corinna Villari-McFarlane

  Riik: Suurbritannia

  Aasta: 2007

  Kestus: 112'

  Võib öelda, et KOLM MIILI MOLKOMIST on tänavuse dokiaasta "Jeesuse laager". Stiililt, hoogsuselt ja oma teemasse sisse minemise oskuselt on need kaks filmi üsnagi võrreldavad. Erinevalt "Jeesuse laagrist", mis rääkis USA evangelikaalide lastelaagrist, räägib antud film täiskasvanud inimeste omamoodi "laagrist".

  Kesksuviste roheliste Rootsi metsade vahel, kolm miili Molkomist põhja pool, kuid palju rohkem miile normaalsusest, toimub new age'ilik No Mind festival. Ja seal tehakse tõesti kõike, mida uusvaimsusest huvitatu ette oskab kujutada - ?amanistlikud meelerännud, sütelkõnd, vabastav hingamine, higitelk, puude kallistamine, tantristlik seks jne. Kõik oma "sisemise mina" sügavamaks puudutamiseks.

  Corinna Vilari-McFarlane'i ja Robert Cannani ühisfilmis on uskumatult suur hulk avatust ja siirust, sest kui peategelased ütlevad, et nad on enese avastamise ja avamise teekonnal, siis nad mõtlevad seda täiesti tõsiselt.

  Üdini siiras, värske pildikeelega ja pisarateni naljakas film väärib suurel kinoekraanil vaatamist ja kaasa elamist ning tagasiteel koju ärge unustage mõnda toredat puud kallistada.