• est
 • | eng
 • K 18.10 kell 18.00

  Koolielu

  School Life | In Loco Parentis

  Režissöör: Neasa Ní Chianáin, David Rane

  Riik: Iirimaa, Hispaania

  Aasta: 2016

  Kestus: 99'

  Keel: Inglise ja hispaania keeles, ingliskeelsete subtiitritega

  Filmi juhatab sisse Õpetajate Lehe peatoimetaja Heiki Raudla.

  Amanda ja John Leyden on pikalt koos elanud vanapaar, kes on õpetanud lapsi juba üle 40 aasta. Nad on käinud õpetamas 7–13aastasi noorukeid praktiliselt kõikjal maailmas – Iirimaal, Suurbritannias, Koreas, Tansaanias ja isegi endises Nõukogude Liidus. Pärast rännakuid laias maailmas on nad saabunud Iirimaale, 18. sajandist pärit pikkade traditsioonidega Headforti kooli, kus seni on õppetöö käinud üsna konservatiivsete reeglite järgi.

  Kuigi ladina keel, kirjandus ja matemaatika ei tundu esmapilgul just kõige atraktiivsemad õppeained, suudavad nii Amanda kui John oma kogemusi rakendades ning laste vastu austust üles näidates jõuda õpilaste südametesse. Kuid aeg teeb tasapisi oma töö ja varsti tuleb neil minna pensionile. Kuid mis saab koolist ja selle õpilastest pärast nende kahe suurepärase õpetaja lahkumist?

  Rohkelt auhindu ja kõrget tunnustust pälvinud dokumentaalfilm on ääretult inspireeriv teos armastustest oma töö, laste ja teineteise vastu, mis demonstreerib ilmekalt, et tänapäevane koolisüsteem ei püsi mitte rahal või ettekirjutatud õppekavadel, vaid ennekõike tööd ja lapsi armastavail inimestel.