• est
 • | eng
 • [P] 19.02 Kell 18.00

  Kultuuridokumentalistika avaüritus

  Kultuuridokumentalistika avaüritus |

  1. Kolm kujurit  (Mälestusfilm Amandus Adamsonist, Jaan Koortist, Anton Starkopfist)
  Rež: Mark Soosaar
  2005, 25'

  2. Brasileirinho
  Rež: Mika Kaurismäki
  Brasiilia-Soome, 2005, 90'

  Kohtumine režissööridega

  Kumu dokumentaali filmiprogramm avatakse pühapäeval, 19. veebruaril  Soome režissööri Mika Kaurismäki muusikafilmi "Brasileirinho" ja Eesti kultuuritegelase Mark Soosaare filmi "Kolm kujurit" linastusega. Üritusel osalevad nii Soosaar kui Kaurismäki.

  Soome, Brasiilia ja Šveitsi ühisfilm "Brasileirinho" (2005) räägib muusikute Trio Madeira Brasili, Paulo Moura, Yamandu, Guinga kaudu brasiilia muusika choro ajaloost minevikust tänapäevani.

  "Kolm kujurit" (2005) on mälestusfilm kolmest eesti skulptorist - Amandus Adamsonist, Jaan Koortist ja Anton Starkopfist. 25-minutilises filmis meenutavad kujureid nende tütred Maria Carlsson, Tui Koort ja Mariann Reintam.

  Tegu on Kumu ja PÖFF-i ühise filmisarja "Kumu dokumentaal" avaüritusega. Sarja jooksul hakatakse kolmel päeval nädalas - kolmapäeviti, laupäeviti ja pühapäeviti - näitama filme kunstist ja kultuurist.

  Näiteks saab märtsis näha Wim Wendersi bluusifilm "Soul of a Man" ja Ron Fricke universumi teemasid lahkavat filmi "Baraka". Samuti on kavas fotograafiast ja skulptuurist rääkivad filmid.