• est
 • | eng
 • K 19.09 Kell 18.00

  Loodus Sir David Attenborough' pilgu läbi: Imetajate elu ja Võidukujundus

  Life of Mammals and A Winning Disain |

  Imetajate elu seeria avafilm viib lähemale meie lähimate sugulaste imetajateni, kes on evolutsiooni käigus suutnud end elama asetada peaaegu kõikjale meie planeedil.

  Avakaadris on Attenborough kõrgel Antarktikas, kus alustab seeriat võrreldes ennast ja polaarrebast, kes suudab seal elada aasta läbi, taludes ka -50 kraadilist külma. Mõlemad on imetajad. Mõlemal on kehal karvad. Mõlemad on soojaverelised.
  Soojaverelisus on just üks võtmefaktoreid, mis on lubanud imetajatel elama asuda ka kõige keerulisematesse tingimustesse kõikjal ümber maailma. Evolutsiooni käigus on mammaalid arendanud erinevaid täiuslikkuse ja professionaalsuse vorme.

  Mõnedest on saanud kiired kiskjad, teistest jõulised ja agressiivsed. On grammi raskuseid ja sentimeetri suuruseid ja on ka suurimad kõikidest, nagu aafrika elevant maismaal ja kuni 190-tonnine sinivaal meres. Neid on maa all ja kõrgete puude otsas, vees ja mäestikes. Imetajaid on ka tõusnud õhku ja heitnud kinda õhuvalitsejatele lindudele. Nad moodustavad keerulisi ühiskondlik-sotsiaalseid struktuure. Nad on meie lähimad sugulased ning me oleme osa sellest edukast disainist.

  BBC tehniline taiplikkus loomade elu filmimisel on taas ja endiselt kõrgeimal tasemel. Teie ees on terviklikult täiuslik sissejuhatus imetajate mitmekesisesse maailma.

  Oma imelist vaimustust ja teadmisi jagab koos Sir Attenborough' ga taas Aleksei Turovski.

  Täname: Briti Nõukogu