• est
 • | eng
 • K 11.03 Kell 18.00

  Maailmafilm esitleb

  Worldfilm presents |

  Filme tutvustab Tartu Maailmafilmi programmi koordinaator Liivo Niglas

  KALARAHVAS
  Dir: Liivo Niglas, Diane Perlov, Frode Storaas
  USA-Norra-Eesti 2008, 57 min
  Inglise keeles

  Oregoni ja California Klamathi jõgi on üks kõige olulisemaid lõhe kudemispiirkondi USAs. Kuigi viimase saja aasta jooksul kokku kuivanud, toetab see endiselt eluküllust ja erinevaid majandamisviise, mis võitlevad selle tulevase käekäigu eest.
  Filmis uuritakse, mida tähendab Klamathi jõgi indiaani hõimudele selle alamjooksul Yurokitele, Hoopadele ja Karukitele ning kuidas toetuvad hõimud traditsioonilistele ja kaasaegsetele ressurssidele, et taastada jõe tugevust, ilu ja tasakaalu. Sellel jõel on siiski mõju ükskõik millise jõe ökosüsteemile ning põlisrahvastele kogu maailmas. Alam-Klamathi indiaanihõimude kaudu meenutab film meile, kui tihedalt on seotud inimeste ja Maa tervis.

  KÕNDIDES CECILIAGA
  Dir: Michaela Krimmer, Friedrich Ofner
  Austria, 2007, 55 min
  Inglise keeles

  "Kõndides Ceciliaga" on intiimne portree põlisrahvusest naisest, kes proovib ise oma elu kontrollida. Cecilia on lahkunud Valledupari külast Columbias, kust ta pärit on, et olla vaba. Vaba hõimu traditsioonidest, eelmisest abikaasast ning piirkonda kontrollivate geriljarühmituste terrori alt. Tema soov minna tagasi maatükile, kus ta sündis ja kasvas, tähendab aga seda, et tal tuleb seista vastamisi omaenda minevikuga. Cecilia mälestused kodumaast on täis kurbust. Columbia kodusõda on jõudnud vaiksesse Sierra Nevada mäestikku. Omakaitse, gerilja- ja riigiarmee on muutnud aruahode maa konfliktipiirkonnaks. Cecilia küla piirkond on FARCi geriljarühmituse kontrolli all. Nad on korduvalt varastanud Cecilia maalt kogu saagi.