• est
 • | eng
 • K 07.06 kell 18.00

  Magnus

  Magnus |

  Režissöör: Benjamin Ree

  Riik: Norra

  Aasta: 2016

  Kestus: 78'

  Keel: Norra ja inglise keeles, ingliskeelsete subtiitritega

  Filmi juhatab sisse filmirežissöör ja malespetsialist Kaupo Kruusiauk.

  Sven Magnus Carlsen (snd 1990) on male suurmeister ja valitsev maailmameister, läbi aegade kõrgeima reitinguga geenius, keda maailm tunneb ka kui Male Mozartit. Rahvusvaheliseks suurmeistriks sai Magnus 13-aastaselt 2004. aastal, kui noormees tegi selge otsuse – temast peab saama oma ala parim, male maailmameister. Coming-of-age žanris valminud lugu näitab, milliseid takistusi tuli tulevasel meistril läbida enne, kui ta ihaldatud tiitli võitis. Selle nimel pidi noor poiss ohverdama oma sõbrad, nooruspõlve ja hoolitseva perekonna. Tänaseks on Magnusest saanud üks maleajaloo superstaare, keda oma mängustiili tõttu on võrreldud nii Anatoli Karpovi kui Vassili Smõsloviga.

  „Magnus“ on emotsionaalne dokumentaalne draama, mis ühendab suurt hulka malet mittemängivaid inimesi, kuid ka neid 600 miljonit inimest kõikjal maailmas, kes tunnevad male mängimisest suurt rõõmu.

  * * *

  Tule mängi Kumus malet!
   
  Hea malehuviline! Kas Sa oled kunagi mõelnud, kuidas oleks mängida oma ala tõelise meistri vastu? Nüüd avaneb sul selleks harukordne võimalus. Seoses "Magnuse" linastusega leiab 7. juunil kell 16.00 Kumus esmakordselt aset simultaan, mille annavad meie naiste tšempionid Mai Narva ja Margareth Olde.

  Simultaani korraldavad Kumu, Eesti Maleliit ja PÖFF. Kohtade arv on piiratud, eelregistreerimine kestab kuni 5. juunini e-aadressil helmut.janes@poff.ee.

  Osaleda võivad kõik soovijad, kelle reiting ei ületa 2000 piiri.

  Lisainfo: Helmut Jänes, 5623 7992