• est
 • | eng
 • K 21.05 kell 18.00

  Me oleme koos

  We Are Together (Thina Simunye) |

  Režissöör: Paul Taylor

  Riik: Suurbritannia

  Aasta: 2006

  Kestus: 86'

  Keel: Zulu ja inglise keeles, eesti- ja ingliskeelsete subtiitritega

  Filmi kommenteerivad Mairi Jüriska (Terve Eesti Sihtasutus, HIV ennetustegevus ettevõtetes) ja Lõuna-Aafrika Vabariigis elanud ja töötanud vabatahtlikud Eneli ja Kadri.

  ME OLEME KOOS - THINA SIMUNYE on tõeliselt ilus üllatusfilm, mis on võitnud järjest mitmetel festivalidel publiku südamed ja pärjatud paljude auhindadega. Maailma suurimal dokumentaalfilmifestivalil Amsterdamis pälvis see nii parima debüütfilmi kui publikuauhinna. Halvasti öeldes on tegu pisarakiskujaga, ent hea filmi kohta ei taha halvasti ütelda.
  Paul Taylori debüütfilm on Agape orbudekodust Lõuna-Aafrikas KwaZulu Natal regioonis, mis lisaks vaesusele on üks suurima HIV-nakkuse protsendiga piirkondi maailmas. Agape keskus on koduks lastele, kellest paljud on kaotanud oma vanemad AIDSile. Ent nendel looduslastel on peale raske mineviku ja siiruse veel midagi väga ilusat, see on koolitamata imeilus hääl. Ja kui sellised lapsed moodustavad koori, siis see kõlab lihtsalt väga võimsalt. Nii võimsalt, et 2003. aastal ülikooli suvevaheajal siia vabatahtlikuks sattunud filmitudeng Paul otsustas panustada oma jõu nende laste aitamiseks. Ta aitab neil välja anda CD ning teeb selle filmi, mis on justkui ülistus nende laste ilusale häälele ja elujõule.
  Nende laul viib nad teele, millest nad poleks eales osanud unistadagi...

  Thina Simunye, Singabhomdeni - Me oleme koos, me oleme perekond!

  NB! Maailmamuutjate filmifestivali linastustel 28. mail ja 5. juunil on müügil filmis "Me oleme koos" osalenud laste CD "Thina Simunye". Plaatide müügist saadav tulu läheb Agape orbudekodu toetuseks.