• est
 • | eng
 • K 06.09 kell 18.00

  Mida tervist!

  What the Health |

  Režissöör: Kip Andersen, Keegan Kuhn

  Riik: USA

  Aasta: 2017

  Kestus: 100'

  Keel: Inglise keeles, eestikeelsete subtiitritega

  Ametlik koduleht: www.whatthehealthfilm.com/

  Uus kaasahaarav ja silmiavav tervisefilm, mis paneb vaatajaid kõhklema pea kõiges, mida seni on tervislikust toitumisest meile räägitud. Filmi edenedes saame aru, miks suured „terviseorganisatsioonid“ ei taha, et sa seda näeksid.

  „Mida tervist!“ on omamoodi jätkufilm auhinnatud „Cowspiracy“ dokumentaalfilmi loojatelt. Selles näeme kartmatut filmimeest Kip Anderseni avastamas saladusi, kuidas on võimalik vältida ja isegi paranemisele pöörata mitmeid üldiselt ravimatuks peetavaid tõsiseid kroonilisi haigusi. Kip uurib ka, miks USA rahvuslikud terviseorganisatsioonid ei kavatsegi ise sellest kõigest meile rääkida.

  Tänu ausatele arstidele, teadlastele ja tarbijate õiguste eest võitlejatele koorub välja ebamugav pilt kokkumängust ning korruptsioonist valitsuse ja suure äri vahel, mis läheb maksma triljoneid tervishoiudollareid ja hoiab inimesi jätkuvalt haigetena. Šokeerivalt mõjub arusaamine, millist salakavalat rolli mängivad farmaatsiaettevõtted, kaasaegne põllumajandus ja suured toidutöötlemise ettevõtted rahva tervise mõjutamisel, eriti veel kõige haavatavamates kogukondades.

  Tuju tõstavad sügavalt hoolivate arstide julge tegevus, nende lootustandvad kommentaarid ning mitmete inimeste üllatavalt kiired paranemise edulood. Need inimesed on võtnud vastutuse oma elu ja tervise eest enda kätte ning on otsustanud proovida tervistava toitumise imeväge.

  „Mida tervist!“ on üllatav, paeluv ja kohati lõbus täispikk dokumentaalfilm, mis lähtub õilsast põhimõttest, et kõigil inimestel on õigus saada adekvaatset ning pädevat informatsiooni ning selle põhjal ise oma terviseotsuseid langetada. See on põnev vaatamine kõigi jaoks, kellele teeb muret enda ja kogu rahva tervis, ning see, kui palju suur äri kõike seda salaja mõjutab.

   

  Filmile järgneb arutelu, kus osalevad toitumisnõustaja Rain Vainik, arst Anneli Talvik (Sinu Arst Terviseteenused), maratonijooksja Indrek Ilumäe ning pikaaegne vegan ja loovisik Dagmar Kase. 

  Snäkke pakub Biomenu

  Meelepärase suupiste saab ka kaasa soetada.

   

  Täname: Eesti Vegan Selts

  Filmilinastuse leht Facebookis