• est
 • | eng
 • Filmiprogramm "Linnasümfooniad" | K 27.04 kell 18.00

  Minu Winnipeg

  My Winnipeg
 |

  Režissöör: Guy Maddin

  Riik: Kanada

  Aasta: 2007

  Kestus: 80'

  Keel: inglise

  Kanada režissööri Guy Maddini austusavaldus oma kodulinnale Winnipegile.
  2007. aastal Toronto rahvusvahelisel filmifestivalil Parima Kanada Filmi Auhinna võitjana on Guy Maddini kinoeksperiment mitmekihiline rännak tema peas läbi ta kodulinna - faktide ja väljamõeldiste kokkusulamine, mis viitab lavastaja kiindumusele tummfilmitehnika ja ennekuulmatu melodraama vastu.

  Maddin loeb oma jutustajateksti tahtlikult ilmetult kirjeldades Manitoba külma ja tööstuslikku pealinna kui "lumist ja kuutõbist Winnipegi... Ma pean siit lahkuma. Ma pean siit lahkuma. Ma pean siit kohe lahkuma. Aga kuidas oma linnast põgeneda?"
  Film on poeetiline segu minevikust ja mälestusest, lavastaja kirjeldab seda kui "dokumentaal-fantaasiat", milles on läbi põimunud filmitegija lapsepõlv ja kodulinna kultuuriajalugu. Filmis esineb palju sürrealismi elemente; muuhulgas rõhutatakse seda, et Winnipegis on kümme korda rohkem kuutõbiseid kui teistes linnades. Vastab see tõele? Nii või naa, kuid see on siiski suurepärane metafoor kohale, mis tundub samaaegselt nii elus kui surnud. Filmi naljakaima, ent emotsionaalseima teemalõnga tegelaskujuks on 1940ndate B-kategooria ikoon Ann Savage, Edgar G. Ulmeri kultusfilmi "Detour" peaosatäitja, kes kehastab filmis Maddini domineerivat ema.

  Kirevate värvilaikudega must-valge film on silmale ilus jälgida. See melodraama, viha ja lustlikkuse fantaasiarikas keedus mõjub nagu armastus, mis on segunenud kahetsuse, usumõtiskluste ja salapäraga.

  Festivalid ja auhinnad: Toronto (Best Canadian Feature Film), Berlin, Karlovy Vary, Sarajevo, Melbourne, Vienna
  Guy Maddin (s. 1956, Winnipeg, Kanada) on üks omapärasema filmikeelega režissööre maailmas, kes lavastas oma esimese täispika filmi "Tales from the Gimli Hospital" 1988. aastal. Tema loominguline haare on laialdane, lisaks täispikkadele filmidele on ta teinud ka telefilme, lühifilme, horrorstiilis tantsuetendusi, rock- ja ooperivideosid ning mitmeid eksperimentaalfilme.