• est
 • | eng
 • K 03.05 Kell 18.00

  Mondo Veneziano. High Noon in the Sky

  Mondo Veneziano. High Noon in the Sky |

  Riik: Luksemburg

  Aasta: 2005

  Keel: Inglise ja saksa keeles

  "Mondo Veneziano. High Noon in the Sinking City" (Luksemburg 2005, 33') on 2005. aasta Veneetsia Biennaali Luksemburgi paviljonis linastunud teos, mille dialoogid pärinevad kunstiteooria ja -kriitika kultusteostest,eelkõige kogumikust "Men in Black, Handbook of Curatorial Practice" (Revolver - Archiv für aktuelle Kunst, Frankfurt 2004),  režiiline lahendus on aga splätterlik mängufilm.

  See on praktilise institutsioonikriitika verine akt, mis nii kunsti- kui filmireaalsust metatasandil kommenteerib.

  Inimtühjas Veneetsias kohtuvad Kuraator, Teoreetik, Tegevuskunstnik ja Maalikunstnik, teooria saab praktikaga üheks ja mööda kivisillutist voolavad vabastatud verejoad.

  Filmile järgneb diskussioon "Kuraatori veri! Kunstimaailma rollimängud." keskendub kuraatori rollile kaasaegses kunstimaailmas, hargnedes siiski ka üldisematele ning valdkonnavahelistelegi radadele. Arutatakse, kes on mehed mustas, kes ihkab kuraatori verd ja miks, millised on kunstimaailma rollimängud ja võimupositsioonid ja milline on kaasaegse kunstimaailma hingeseisund, kus on DJ koht, kes see laulab köögis, kuidas ikkagi on lood Surmaga, miks peaks Kunstist rääkima Filmi kaudu jne.
  Oma arvamust avaldavad üks filmi autoritest Patrick Kremer, filmirežissöör Marianne Kõrver ja kuraator Anders Härm.

  Täname Eesti Kultuurkapitali!