• est
 • | eng
 • K 22.03 kell 18.00

  Mr Gaga

  Mr Gaga |

  Režissöör: Tomer Heymann

  Riik: Iisrael, Saksamaa, Rootsi

  Aasta: 2015

  Kestus: 100'

  Keel: Heebrea ja inglise keeles, ingliskeelsete subtiitritega

  Filmi juhatab sisse Ohad Naharini workshop'ides osalenud Arolin Raudva.

  Euroopa parima dokumentaalfilmi auhinnale nomineeritud „Mr Gaga” jälgib kaasaegse tantsu ja koreograafia suurkuju Ohad Naharini elu ja pingelist tööprotsessi kaheksa aasta vältel. Filmi lavastaja Tomer Heymann, kes tunneb Ohadi juba 20 aastat, sai inspiratsiooni filmi tegemiseks, kui nägi oma sõpra õpetamas Naharini Batsheva tantsukoolis Tel Avivis. Seda 1990. aastal rajatud tantsukooli peetakse üheks maailma parimaks, kuhu tullakse õppima kõikjalt maailmast. Kuigi elu ja treeningud koolis on viinud paljud õpilased närvivapustuse äärele, armuvad õpilased oma õpetaja kirglikult pühendunud isiksusse silmapilkselt. Ääretult inspireeriv dokumentaalfilm ei ole film mitte ainult ühest kaasaja suurimast tantsugeeniusest, vaid ka kunsti võimest teha meist kõigist paremad inimesed.

  Dokumentaalfilmis jälgitakse tänapäevase koreograafi Ohad Naharini elu ja karjääri, pakkudes vaatajale võimaluse heita pilk geniaalse tantsukunstniku loomeprotsessi.

  Filmi autor Tomer Heymann, kes on Ohad Naharinit tundnud enam kui 20 aastat, töötas selle dokumentaali kallal kaheksa aastat. Töö käigus intervjueeris ta Naharini sõpru, tantsijaid ja kolleege. Ta jäädvustas tantsuproove Batsheva tantsuagentuuris Tel Avivis, kus üliliikuv Ohad Naharin on 1990. aastast töötanud kunstilise juhi ja koreograafina. Naharin ise jutustab oma varasest lapsepõlvest kibutsis, tantsumaailma avastamisest suhteliselt hilises eas, lühiajalisest tööst Martha Grahami agentuuris, jumaldatud abikaasast ja oma tööst, sealhulgas isikupärase liikumiskeele Gaga loomisest. Naharini eluloo kirevusele lisavad sära lummavad tantsukatked tema jõulistest, lummavatest ja stiilsetest lavastustest.