• est
 • | eng
 • K 01.02 kell 18.00

  Olafur Eliasson: ruum kui protsess

  Olafur Eliasson: Space is Process |

  Režissöör: Jacob Jørgensen, Henrik Lundø

  Riik: Taani

  Aasta: 2010

  Kestus: 77'

  Keel: Inglise- ja taani keeles eestikeelsete subtiitritega

  Ametlik koduleht: www.olafureliasson.net/spaceisprocess.html

  Filmi juhtatab sisse Maria Arusoo.

  Dokumentaal jälgib Taani / Islandi kunstniku Olafur Eliassoni (s. 1967) tegevusi, tööprotsessi, elu ja mõtteid nelja aasta jooksul, mil valmivad monumentaalsed ruumiinstallatsioonid näitustele MoMa’s, PS1-s ja East Riverile New Yorgis, Kaasaegse Kunsti Muuseumisse Kanazawas, Jaapanis. Tema stuudio „Synopsis” Berliinis on üks loovamaid keskkondi Euroopas, kus kunstiteosed valmivad kunstnike, teadlaste, inseneride, arhitektide, tehnikute ja kunstiajaloolaste sünergiana. Eliasson otsib vastust küsimusele, mis muudab ruumi loovaks, väljakutsuvaks, põnevaks, sisukaks; millal tekib pinnal sügavus nii et see muutub ruumiks?

  Lisaks visuaalsele nauditavusele pakub film rahuliku ja tagasihoidliku natuuriga Olafur Eliassoni mõttesügavaid, samas väga lihtsalt ja loogiliselt sõnastatud arutlusi ruumist, värvist, valgusest, nähtustest ja nende sisemistest olemistest. 

  “Kui ma loon midagi, mis võib olla kunstiteos, tahan, et see oleks maailmas nähtav ja toimiks, täidaks siiralt, ausalt ja vastutustundlikult oma kohta, et sel oleks mingi mõju”.

  Täname: Taani Saatkond Tallinnas, Taani Filmiinstituut