• est
 • | eng
 • K 07.04 kell 18.00

  P-Star Rising

  P-Star Rising |

  Režissöör: Gabriel Noble

  Riik: USA

  Aasta: 2009

  Kestus: 84'

  Keel: inglise- hispaania keeles, inglisekeelsed subtiitrid

  Filmi peategelane Priscilla Star Diaz ei ole tavaline 9 aastane New Yorgi linnatüdruk. Ta on edukas tõusev täht muusikamaailmas, mis keerleb higistes ent kallite parfüümide lõhnadesse mattunud bling-bling suhtumisega ööklubides, kus riimi ja rütmimeistrid teineteise võidu tippude ja raha poole rühivad.
  Nii ka väike Priscilla, kes oma talendi ja ka hämmastava sihikindlusega püüab täita oma perekonna unistusi paremast tulevikust.
  Tüdruk tunneb asja, võiks öelda, et räpib nigu vana mees aga tegelt räpib ta palju paremini kui vana mees, kelleks antud filmis on Priscilla isa Jesse Diaz, kes oli ise kunagi tõusev täht 1980. aastate hip-hop skenel. Ta suhtles vabalt kõigi omaaegsete tippudega ent päris läbimurre jäi tegemata. Elu viis mehe hoopis vanglasse ja lapsed ema narkootikumisõltuvuse tõttu sotsiaalhoolekande kätte tõeline vana kool. Ja kui me räägime kultuurist, antud juhul hiphopist, siis on tõelisel vanal koolil alati midagi anda uuele. Need on teadmised ja tunnetus.
  4 aasta vältel filmitud lugu räägib nii intiimsest perekonnasuhetest kui tänapäevasest globaalsest muusikatööstusest, isa-tütre suhtest, mis sujuvalt ka manager-artisti suhteks muutub. See muutus lisab alati olemasolevale põlvkondadevahelisele konfliktile veel kõvasti leeki. Mis tunne on olla isa, kelle lapsest saab ühel hetkel toode - hästi turundatud produkt. Või mis tunne on olla väike tüdruk, otse täiskasvanute maailmas. See ei ole kerge koorem kummalegi.