• est
 • | eng
 • K 30.04 kell 18.00

  Pandora lubadus

  Pandora´s Promise |

  Režissöör: Robert Stone

  Riik: USA

  Aasta: 2013

  Kestus: 87'

  Keel: Inglise keeles

  Ametlik koduleht: robertstoneproductions.com/film/pandoras-promise-2/

  „Energiaküsimus on muutunud kaasaegses maailmas üheks teravamaks probleemiks. Kui saaks fossiilkütuste ja alternatiivenergia lobistamise peale kulutatud aja ja raha kuidagi kütuseks konverteerida, poleks meil enam ühtki muret sellega, kuidas oma elektrimahukat elu ülal pidada. Vaatenurki on samapalju kui arvajaid ja täit ülevaadet pole teemast kellelgi. Ometigi ollakse justkui kokku leppinud, et keset tuba seisvast roosast elevandist me ei räägi. Selleks elevandiks on tuumaenergia.

  Tuumaenergia on sedavõrd demoniseeritud, et akadeemikuna võrdub selle kaitsmine lahingusse minekuga. Just seda ongi siin filmis teinud mitmed arvestatavad analüütikud ja mõtlejad, kes selgitavad samm-sammult, miks tuumaenergia kasutuselevõttu tuleks suuremas plaanis tõsiselt kaaluda. „Pandora lubadus” esitab veenvad argumendid tuumaenergia kaitseks ja igal võitleval ökoaktivistil tasuks film läbi vaadata, et näha asju ideoloogilisest kinnismõttest veidi erinevalt.” - Tristan Priimägi -

  Film linastub Kumu Dokumentaali keskkonnakuu raames.

  Enne filmiseanssi on auditooriumi ees avatud õiglase kaubanduse kohvik, kus pakutakse teed, kohvi ja kakaod. Ostudega toetate Tallinna Loomaaias novembris sündinud jääkarutüdruk Norat.

  Täname: Eesti Roheline Liikumine, Rainer Rohtla