• est
 • | eng
 • Filmiprogramm "Pärnu Rahvusvaheline Filmifestival esitleb 1"

  K 10.02 Kell 18.00

  TAMM NR 419
  Rež Robert Harding Pittman, USA, Saksamaa, 2006, 40’
  Inglise keeles, eestikeelsete subtiitritega

  Los Angelesi lähedale rajatava uue elurajooni juurde viiva tee ehitusele jääb ette 400-aasta vanune tamm. Arendaja tahab puud maha saagida, kuid ümbruskonna rahvas on kategooriliselt vastu.
Protestijate eesotsas on John Quigley, kes veedab 71 päeva tamme okstel elades. Robert Hardin Pittman maalib haarava pildi sellest, kuidas protestilaine kasvab, kuidas tamme kaitseks astuvad välja mitmed rahvusgrupid, kuidas telekanalid annavad edasi folklaulja Fred Starneri protestilaule hiigeltamme kaitseks. Dramaatiline konfrontatsioon merkantiilse ja aatelise maailmavaate vahel lõpeb vana tamme kasuks ning sellest originaalsest lahendusest on palju õppida nii ametnikel kui arendajatel üle kogu maailma.


  Parim keskkonnateemaline film 22. festivalil 2008.a.
 


  MÜRGINE MÄNGUMAA
  Rež Lars Edman, William Johansson, Rootsi, 2009, 72’
  Rootsi, tšiili ja inglise keeles, inglise- ja eestikeelsete subtiitritega 

  Eelmise sajandi kaheksakümnendatel aastatel saatis Rootsi linnas Bolidenis paiknev tinavabrik suure koguse mürgiseid kaevandusjääke teisele poole maakera – Tšiili väikelinna Arica lähistele. Tagajärg on käes - Arica ümbruskonna elanikud, eriti lapsed, on massiliselt haigestunud. Nende luud murenevad tinaühenditest. Imeilus Yoselin, kaheteistaastane kõhutantsijatar, ei saa unistada ei arsti ega balletitantsija elukutsest.
Rootslane Lars Edman õppis Tšiilis filmikunsti, kui ta sai teada, et tema kodulinnast Bolidenist on paarkümmend aastat tagasi saadetud siia, teisele poole maakera, suur kogus ohtlikke tootmisjääke, otsustas ta vändata dokfilmi.


  Parim keskkonnateemaline film 23. festivalil 2009.aastal.