• est
 • | eng
 • Filmiprogramm "Pärnu Rahvusvaheline Filmifestival esitleb 2"

  K 17.02 kell 18.00

  MAHAJÄETUD
  Rež Fabian Daub, Andreas Gräfenstein, Saksamaa, 2008, 13’
  Poola keeles, inglise- ja eestikeelsete subtiitritega

  Alam-Sileesias on kõik söekaevandused suletud. Lukasz ja tema vanem vend Jacek kaevavad sütt hoolimata keeldudest, oma elu tõsisesse ohtu seades. Raske majandusolukord paneb neid otsima tööd ning leiba. Vennad ei hooli politseist, kes seaduserikkujaid pidevalt jälitavad.

  
Pärnu Festivali peaauhind aastal 2009.

  WAGAH
  Rež Supriyo Sen, Saksamaa 2008, 14’
  Hindi, farsi ja urdu keeles, inglise- ja eestikeelsete subtiitritega

  Igal hilisõhtul suletakse piiripunkt India ja Pakistani vahel. See on ainus ületuskoht 1000-kilomeetrisel piirilõigul. Mõlemal poolel kogunevad tuhanded inimesed vaatama piiri sulgemise rituaali, mis on kujunenud omamoodi pidustuseks. Mida aga tähendab kahe rahva lahutamine, sellest annab filmi autor teada poisikeste suu läbi, kes müütavad piiriväravate juures DVD-kettaid ning saavad päris hästi aru suures ilmas toimuvast.

  
Auhind parima teadusliku audiovisuaalse jäädvustuse eest 2009. aastal.

  PÜHITSETUD TANTSIJA
  Rež Diego D’Innocenzo, Itaalia, 2008, 30’
  Itaalia keeles, inglise- ja eestikeelsete subtiitritega

  Biswajit on 15-aastane poiss, kes elab väikeses savionnis India külas Dimirisenas. Ta on üks neist lastest, kes on üles kasvanud pühakojas ning maast-madalast õppinud koos teiste poistega tantsima 
Shiva auks. Vastavalt grimeerituna ning naiste riietuses esindavad nad Shiva armukesi. Iga Biswajiti päev möödub väsitavates treeningutes. Kuid tema Gotipua period hakkab läbi saama ning peagi lahkub noormees templist. Tal on raske ette kujutada elu väljaspool pühakoda. Biswajit palub jumalat, et see juhiks teda uuel teel.

  
Auhind parima film põlisrahvaste jäädvustamise eest 2009. aasta festivalil.


  LENNATES ÜHE MOOTORIGA
  Rež Joshua Weinstein, India, USA 2008, 52’
  Inglise, marathi ja hindi keeles, eestikeelsete subtiitritega

  Doktor Sharadkumar Dicksheet on plastilise kirurgia meister. Ta elab New Yorgis ning liigub ringi ratastoolis. Doktor on pärast autoõnnetust poolest kehast halvatud ning ka rääkimine on tal peaaegu võimatu. Ta on võidelnud vähiga ning meest on tabanud mitu infarkti. Enda tervislikust seisundist hoolimata mõtleb Sharadkumar Dicksheet aina inimestele, kes on astunud siia ilma suurte sünnitraumadega. Kord aastas lendab ta oma sünnimaale Indiasse, kus teeb tasuta plastilisi operatsioone moondunud näoga lastele.


  Eesti Rahva Auhind 23. festivalil 2009. aastal.