• est
 • | eng
 • K 06.04 kell 18.00

  Peggy Guggenheim: kunstisõltlane

  Peggy Guggenheim: Art Addict |

  Režissöör: Lisa Immordino Vreeland

  Riik: USA

  Aasta: 2015

  Kestus: 97'

  Keel: Inglise keeles

  Vaata treilerit siit.

  Filmi juhatab sisse Maria-Kristiina Soomre.

  Film põhineb kunstikollektsionääri, kunstide patrooni Peggy Guggenheimi (1898–1979) elu viimaseks jäänud intervjuul ning portreteerib 20. sajandi boheemlasest kultuuriikooni ja seltskonnadaami värvikat ning kirglikku elu, tihedat läbikäimist intellektuaalide ja kunstiringkondadega New Yorgis, Pariisis, Londonis, Veneetsias. Nartsissistlikul, keeruka iseloomuga ja oma ala mitte väga hästi tundval Peggy Guggenheimil oli haruldane oskus läheneda õigetele inimestele õigel ajal. See tänavatarkuse kultuuriline ekvivalent aitas tal teha kaasaegses kunstis olulisi otsuseid ja väärtuslikke valikuid.
  Peggy Guggenheimi kaasaegse kunsti kogumiskirg sai toimida tänu isapoolse suguvõsa kaevandus- ja metallitööstusest pärit varandusele. 1938 avas Peggy Londonis kaasaegse kunsti galerii, 1942 New Yorgis galerii/muuseumi, 1948 omandas ta Veneetsias Palazzo Venier dei Leoni, avas samas skulptuurideaia ning 1951 tegi kollektsiooni Veneetsias rahvale kättesaadavaks. Täna kuuluvad ta kogud Solomon R. Guggenheim Fondi. Peggy Guggenheim suri 81-aastasena ning on maetud oma Veneetsia palazzo aeda.
  Filmis kasutatud arhiivikaadrid ja rikkalik fotodekogu annab 20. sajandi algupoole ja keskpaiga kunstielust hea ülevaate.

  Täname: Ameerika Ühendriikide Suursaatkond