• est
 • | eng
 • K 01.06 kell 18.00

  Põletusmatuse lapsed

  Children of the Pyre |

  Režissöör: Rajesh Jala

  Riik: India

  Aasta: 2008

  Kestus: 74'

  Keel: Hindi keeles, inglise keelsete subtiitritega

  Manikarnika ghat on India pühimas linnas Varanasis asuv põletusmatuste ala, kus 24 tundi ööpäevas põlevad siit ilmast lahkunute kehad. Nad mässitakse kaunitesse värvilistesse riietesse, preestrid teevad vajalikud riitused ning kehad süüdatakse lõkkele, et järgi jääks ainult tuhk, mis visata pühasse Gangese voolu. See on ühttaegu püha ja tabu, ilus ja õõvastav, viiruki- ja laibalõhnane, lummav ja eemaletõukav. Taevas ja põrgu, vangla ja pääsemine on põimunud ja kõrvuti lähemal kui kusagil mujal.
  Selles lämbepalavas maailmas püüavad oma elu elada 6 poissi vanuses 9 - 14, kes näppavad surnute ümbert eredat riiet, et siis seda pisku raha eest edasi müüa, samuti Ravi, kes on 14 aastane noor lõkkemeister ja kelle tööks on tuleriitade kohendamine. Nad kõik kuuluvad nn. puutumatute kasti ning on oma töö ja päritolu tõttu ilma jäetud väga paljudest inimväärse elu võimalustest. See film on ilmselt üks ekstreemsemaid ja valusamaid näiteid lapstööjõu probleemidest. Ometi ei puudu selles ilu, süütus ja lootus.
  See on tõsieluline ja ilustamata, kuigi kohati just hämmastavalt ilus film lastest ilma lapsepõlveta, maapealses põrgus, mis asub otse paradiisi väraval.

  “Filmid ei tee revolutsiooni, aga nad muudavad taju vastuvõtlikust. Ja kindel aisting, mis võitleb õigluse ja inimlikkuse eest, on kindel alus revolutsioonile. See film on minu alandlik püüe mõjutada inimeste vastuvõtuvõimet ja luua teadlikkust, mis muudaks nende laste elu. Palju selliseid püüdlusi muudab loodetavasti ühel päeval miljonite hoolitsuseta ja ära kasutatud laste elu” - Rajesh Jala.