• est
 • | eng
 • Filmiprogramm "Werner Herzogi ekstaatiline tõde" | K 03.04 kell 18.00

  Puunikerdaja Steineri suurejooneline ekstaas / Gasherbrum – helendav mägi

  The Great Ecstasy of Woodcarver Steiner / The Dark Glow of the Mountains |

  Filmid juhatab sisse Raimo Jõerand

  Puunikerdaja Steineri suurejooneline ekstaas 
  Saksamaa 1974, 44 min
  Rež: Werner Herzog
  Op: Jörg Schmidt-Reitwein jt, Mont: Beate Mainka-Jellinghaus, Muusika: Popol Vuh
  Saksa keeles, ingliskeelsete subtiitritega

  Vaata treilerit siit

  Šveitsi suusahüppajast Walter Steinerist kõnelev dokk räägib Herzogile väga lähedasest tegelasest, kreeka mütoloogiast tuttava Ikarose taolisest unistajast, kes kompab oma võimete piire ja trotsib maa ja taeva vahel lennates surma.

  Walter Steiner oli 1970. aastatel  kahtlemata üks silmapaistvamaid suusahüppajaid, kes ületas sageli inimvõimete piiriks loetavat 170 meetrit. Ometigi pole Herzog oma filmi kangelasele lähenenud kui sportlasele või üliinimesele vaid ennekõike kui väga heale puunikerdajale, kes suusahüppe ajal kaotab mõneks viivuks piirid võimatu ja võimaliku vahel. Saksa avangardbändi Popol Vuh enigmaatiliste helide saatel ja aegluubivõtete tulemusena näeme me ahhetamapanevaid kaadreid, mis kinnitavad Herzogi kiindumust kõigesse, mis puudutab gravitatsiooni trotsimist, olgu selleks appi võetud kas suusad, lennukid, õhupallid vms. 


  Gasherbrum – helendav mägi 
  Saksamaa 1984, 45 min
  Rež: Werner Herzog
  Op: Rainer Klausmann, Mont: Maximiliane Mainka, Muusika: Popol Vuh
  Saksa keeles, ingliskeelsete subtiitritega

  Vaata treilerit siit

  1984. aasta suvel tõuseb kuulus Lõuna-Tirooli alpinist Reinhold Messner koos kaaslasega vahelaagrites peatumata Karakorumi mäestikus üle 8000 meetri kõrgustele Gasherbrumi mägede tippudele. Herzog jätkab võimete piire kompavate kangelaste portreteerimist talle omases stiilis, kus oluliseks elemendiks on etteaimamatu loodus, millest kõik režissööri filmikangelased iga keharakuga sõltuvad.

  Filmid on toodud teieni Goethe Instituudi abil.