• est
 • | eng
 • K 14.05 Kell 18.00

  Raudtee tähed

  Railroad All Stars |

  Režissöör: Chema Rodriguez

  Riik: Hispaania, Guatemala

  Aasta: 2006

  Kestus: 91'

  Keel: hispaania keeles, eesti- ja ingliskeelsete subtiitritega

  Guatemala City. Linna läbiv raudtee ja agul. Prostituudid. Ja jalgpall!

  See 2006. aastal režissöör Chema Rodrigueze käe all valminud lugu kõneleb naistest, kes eksisteerivad ühiskonnas kõrvuti "tavaliste" ja "korralike" inimestega, kes teevad tööd, elavad perekonnaelu, kasvatavad lapsi, armuvad, saavad haiget, pettuvad ja rõõmustavad, naeravad ja nutavad nagu me kõik. Ja ometi ei peeta avalikkuse silmis neid naisi samasugusteks inimesteks nagu ülejäänud ühiskonnaliikmeid. Paljude silmis on nad lihtsalt inimrämps, keda justkui kellelegi vaja pole, ent keda ometi tarbitakse ja kelle najal toimib võimas varimajandusharu.
  Ühel päeval otsustavad Guatemala City't läbiva raudtee ääres töötavad naised moodustada jalgpallinaiskonna ja anda läbi pallimängu teada, et nemadki on osa ühiskonnast, vajavad tuge ja tähelepanu oma probleemide teadvustamisel ja lahendamisel. Mäng läheb hästi ja naiskond on populaarne, ent siis selgub, kes nad tegelikult on... prostituudid, räpased libud! Kuidas naiskonnaliikmete teekond kulgeb, millised on nende lood ja igapäevaelu ? sellest ongi film "Raudtee tähed".

  Filmi kommenteerivad Eda Mölder (MTÜ Eluliin ja projekt ATOLL, korraldab Eesti prostituutide rehabilitatsiooni tavaellu) ja Artur Taevere (Heateo Sihtasutus, viis 2006. aastal Eesti kodutute jalgpallimeeskonna maailmameistrivõistlustele Kaplinna).