• est
 • | eng
 • [L] 18.03 Kell 12.30

  River and Tides: Andy Goldsworthy working with time

  River and Tides: Andy Goldsworthy working with time |

  Režissöör: Thomas Riedelsheimer

  Riik: Šotimaa, Saksamaa, Soome

  Aasta: 2000

  Kestus: 90'

  Šoti maakunstnik Andy Goldsworthy kasutab väljendusvahendina elavat loodust. Tema ateljee asub vabas õhus, eelkõige seal, kus voolab vesi, kus leiavad aset tõusud ja mõõnad. Thomas Riedelsheimer püüab oma kaameraga Goldsworthy ideid valgusest, värvist, liikumisest ja tasakaalust reaalses maailmas ning muudab filmi üllatuslikuks visuaalseks rännakuks. 

  See on portree skulptor ja maakunstnik Andy Goldsworthy kunstist ja mõttemaailmast, mis kutsub vaatajaid mõtlema järele oma suhte üle meid ümbritseva loodusega. Mõned Goldsworthy kõige imelisemad installatsioonid – kivimüürid, mis vooklevad läbi metsade ja ojade, on määratud hävimisele sellesama veevoolu, loodusliku sekkumise läbi. Kunstiteosele annab elu miski, mis ta ka hävitab. Kunstniku dokumentatsioonid oma teostest – põhiliselt fotod – on seni olnud meediumiks, mille kaudu publik galerii- ja muuseumikeskkonnas tema loomingut tunneb. 

  Filmiga "Rivers and Tides" täidab ja avardab Thomas Riedelsheimer ühtlasi selle efemeerse kunstiliigi dokumenteerimise funktsiooni ning aitab meil võibolla näha asju, mille suhtes me varem pimedad oleme olnud.