• est
 • | eng
 • E 05.06 Kell 18.00

  Tütarlaps pärlkõrvarõngaga

  Girl with a Pearl Earring |

  Režissöör: Peter Webber

  Riik: UK, Luksemburg

  Aasta: 2003

  Kestus: 100'

  Film, mis on üles võetud Kumus linastunud "Mondo Venezianost" tuttavas paviljonis, viib meid Hollandisse Delfti, aastasse 1665. Peale isa pimedaksjäämist peab 17-aastane Griet endale pere toetamiseks tööotsa leidma. Ta saabki teenijakoha maalikunstnik Johannes Vermeeri peres. Üksildane kunstnik märkab peagi, et tüdrukul pole mitte ainult hea silm värvi ja kompositsiooni peale, vaid et neiu mõistab intuitiivselt ka tema keerulist siseilma. Üheskoos veedetud tunnid ateljees muutuvad väärtuslikeks hetkedeks täis vaikset harmooniat. Vermeeri lummab üha enam Grieti ilu ning nende vahel areneb delikaatne suhe. Viimane ei jää märkamata kunstniku perele, eriti aga ta armukadedale, võimukale ja pea alati rasedale naisele Catharinale. Kui neiust samuti sisse võetud rikas patroon Van Ruijven käib Vermeerile peale, et too tüdrukut maaliks, sünnib üks kunstiajaloo kauneimaid portreid... 

  Film kandideeris kolmele Oscarile (parim kujundus, operaator ja kostüümid), selle nimiosaline Scarlett Johansson parima naispeaosatäitja Kuldgloobusele draama kategoorias. Peter Webberi esimene mängufilm on esteetiliselt nauditav uurimus ajastu hiilgavast vormist ja emotsionaalsest sügavusest. 

  "Tütarlaps pärlkõrvarõngaga" on esimene film, mida Kumu näitab oma 35 mm projektoriga ning sellel pidulikul puhul on filmiseanss loomulikult kõigile huvilistele TASUTA!