• est
 • | eng
 • K 10.06 kell 18.00

  Vana hea Freda

  Good Ol’ Freda |

  Režissöör: Ryan White

  Riik: USA, Suurbritannia

  Aasta: 2013

  Kestus: 86'

  Keel: Inglise keeles

  Filmi juhatab sisse Merli Antsmaa.

  Dokkfilm inimesest, kes vaikselt telgitagustes töötades sai lähedaseks bändiga, keda ta ise fännas ja lootis, et nad maailmakuulsaks saavad. Juhuslikult oli tegu bändiga The Beatles.
  Freda Kelly oli lihtne ja töökas neiu, kellel oli õnn olla rollis, mille pärast kadestas teda terve Läänemaailma naissugu. Biitlite sekretärina nägi ta väga lähedalt viimaste eraelu ning teadis kõiki saladusi, kuid kõiki oma jutte ja mälestusi on ta hoidnud endaga – kuni praeguseni.
  Freda oli nooremeestele õe ja nende perekondadele tütre eest. Just tema hoolitses aastakümnete jooksul ka kõigi bändile tulnud fännikirjade ja autogrammipalvete eest. Film on võrratu kummardus sellele tublile töömesilasele, kes ei saa oma tähtsusest vist siiani aru, küsides filmi alguses, et kes tahaks üldse kuulda The Beatlesi lugu nende sekretärilt. Muidugi meie, muusikafännid!
  Lisaks kõigele mainitule pakub „Good Ol’ Freda” ka intiimset ja personaalset tagasivaadet poppmuusika lipulaevale kaptenite Lennoni, McCartney, Harrisoni ja Starri perekondadele ning sellele, kuidas kasvav kuulsus nende lähikonda mõjutas. Merli Antsmaa