• est
 • | eng
 • K 03.09 Kell 18.00

  Vankumatu pilk

  The Unwinking Gaze: The Inside Story of the Dalai Lama's Struggle for Tibet |

  Režissöör: Joshua Dugdale

  Riik: Suurbritannia

  Aasta: 2008

  Kestus: 79'

  "Vankumatu pilk" pakub erakordset võimalust jälgida ühe maailma tuntuma usujuhi ja rahu eest kõneleja, 14. dalai-laama elu.
  Filmis jälgitakse kolme aasta vältel tiibeti rahva juhi tegevust ning tema püüdlusi saavutada tasakaal budistlike vaadete ja päevapoliitika karmi maailma vahel nii eraelulisel kui rahvusvaheliste suhete tasandil. Meie ees avaneb Taaveti ja Koljati võitlus: ühel pool dalai-laama ja teisel pool Hiina, maailma suurim riik. Tänavuste Pekingi olümpiamängude tõttu taas kord maailma huviorbiidi keskmesse tõusnud Tiibeti-teema keskne figuur on tema rahvalt vabaduse röövinute suhtes alati püüdnud jääda rahumeelseks ja vihkamisest vabaks.
  "Vankumatu pilk" pole mitte kolm aastat dalai-laama elust, vaid pigem kokkuvõte tema elutööst, mis on ajaliselt kolme aasta raamidesse surutud. See on portree ühest meie aja tuntumast poliitilisest figuurist ning tema monumentaalsest pingutusest päästmaks oma rahvas ja leidmaks rahumeelne lahendus konfliktile Hiinaga. Film ei keskendu kaadritagustele kommentaaridele ega ürita vaatajale peale suruda üht kindlat tõde, vaid nitab dalai-laamat nii nagu ta ilmub kaamerate ja mikrofonide ette igal nädalal, aastast aastasse.