• est
 • | eng
 • K 26.02 kell 18.00

  Võistlus

  The Competition |

  Režissöör: Angel Borrego Cubero

  Riik: Hispaania

  Aasta: 2013

  Kestus: 85'

  Keel: Prantsuse ja inglise keeles, ingliskeelsete subtiitritega

  Filmi juhatab sisse režissöör Angel Borrego Cubero. Vestlust viib läbi arhitektuuriteadlane Triin Ojari.

  Võistluste teema on arhitektuurifilmide hulgas populaarne ning sageli järgitakse šabloonset ülesehitust: režissöör jälgib ühe või mitme arhitektuuribüroo konkursil osalemist ning jäädvustatu on tavapäraselt filmitava ülistus väheste tõrvatilkadega meepotis. Angel Borrego Cubero kohati koomiline dokumentaal on tulvil häbenematut vuajerismi, mis lubab meil heita pilgu staar-arhitektide tegevuse köögipoolele – jäädvustamine oli tingimus, mis kirjutati mingil hetkel konkursitingimustesse sisse ...

  Millised meeleolud valitsevad Zaha Hadidi, Frank Gehry, Norman Fosteri, Jean Nouveli ja Dominique Perrault’ büroodes pärast seda, kui nad soostusid Andorra Rahvusmuuseumi arhitektuurikonkursi teises voorus osalema? Ja kas nad kõik ikka soostuvad osalema? Millised on konkursi tingimused? Kuidas bürood tegelikult ülesandesse suhtuvad? Milline on Andorra valitsuse käitumine?

  Film on eriline just seetõttu, et režissöör, kes muide on ka ise arhitekt, ei näita mitte võistluse pingelisust, vaid toob esile tavapäraselt varju jääva aspekti – kliendi ja arhitektide edevuse.

  Filmi maailma esilinastus toimus 2013 oktoobris Rotterdami arhitektuurifilmide festivalil.

  Täname: Hispaania saatkond Eestis, Hispaania Välisministeerium

  Copyright: © Angel Borrego Cubero