KUMU DOC : PÖFF

Bastille ehitamine

Ingliskeelne pealkiri
Building Bastille
Režissöör
Leif Kaldor
Riik
Kanada
Aasta
2021
Programm
Kumu dokumentaal

Aastal 1982 otsustas vastvalitud Prantsusmaa president Francois Mitterrand, et revolutsiooni sümboli Bastille´ asukohale tuleks ehitada ülimoodne ooperimaja, millega saaks tähistada Suure Prantsuse revolutsiooni kahesajandat aastapäeva. Kuulutatakse välja pimekonkurss kurikuulsa Bastille´ vangla alale ooperiteatri ehitamiseks. Žürii valik langeb tööle, mille loojaks usutakse olevat Ameerika kuulus arhitekt Richard Meier. Ümbrike avamisel selgub aga, et võitjaks on osutunud hoopiski kanadalane Carlos Ott. Keegi polnud temast kuulnud ja ta polnud kunagi midagi ehitanud. Kas nad valisid vale mehe?

Carlos lendab aegunud passiga Pariisi ja ta paigutatakse lennujaama arestikambrisse viivitamatuks väljasaatmiseks. Tekib ametlik paanika ja asi läheb aina hullemaks, kuid nagu Prantsusmaa poliitikagi – miski pole nii, nagu paistab.

Kui Jacques Chirac, kes on François Mitterandi vastaspoolel, valitakse peaministriks, teeb ta hoogsaid jõupingutusi ooperimaja ehitamise seiskamiseks. Carlos Ottile teatatakse töö peatamisest ning objektilt võetakse ära finantseerimine. Näis, et kogu ohverdus on olnud asjata, kuid ometi särab ooperiteater praegu nii, nagu takistusi poleks olnudki.

Bastille´ ooperiteatri ehitamine on koomiline, dramaatiline ja segane lugu meie aja suurimast identiteedis eksimise ja võimaluse ärakasutamise juhtumist.

Filmiõhtu juhatab sisse arhitekt Margit Mutso.

Režissöör
Leif Kaldor
Produtsent
Leif Kaldor, Leslea Mair
Operaator
Keith Eidse, Ian Rogers
Monteerija
Joni Church
Helilooja
Don Benedictson
Produktsioon
Zoot Pictures
Kestus
Keel
inglise, prantsuse
Subtiitrid
inglise

Seansid

Kumu auditoorium KUMU
SeanssBastille ehitamine
Subtiitridinglise
LisainfoFilmiõhtu juhatab sisse arhitekt Margit Mutso