KUMU DOC : PÖFF

Halleluuja. Leonard Cohen, üks teekond, üks laul

Ingliskeelne pealkiri
Hallelujah: Leonard Cohen, A Journey, A Song
Venekeelne pealkiri
Halleluuja. Leonard Cohen, üks teekond, üks laul.
Režissöör
Daniel Geller, Dayna Goldfine
Riik
USA
Aasta
2022
Programm
Kumu dokumentaal

Vaid kolm nädalat enne surma, 2016. aasta oktoobris, jõudis andekas poeet, proosakirjanik ja laulja Leonard Cohen avaldada oma 14. stuudioalbumi „You Want It Darker“. Paljud on nõus väitega, et plaadi süngevõitu pealkirjaga nimilugu oleks ta parim teos, kui enne poleks olnud üht teist laulu …

Montrealist pärit trubaduurilt Leonard Cohenilt jäi maailmale pärast surma 2016. aasta novembris pärandiks kümneid laule, mida rahvas teab peast ja mõnuga kaasa ümiseb („Dance Me to the End of Love“, „Thanks for the Dance“ jpt). Üks lauludest, „Hallelujah“ 1984. aasta stuudioalbumilt „Various Positions“ on aga palju erilisem ning seda võib pidada üheks kõige rohkem tõlgendatud looks, mida noorem põlvkond teab juba teiste lauljate repertuaarist.

Eelmisel aastal Veneetsias esilinastunud dokfilm jälgib alles 30. eluaastates kirjutamisele ja laulmisele keskendunud kunstniku teekonda läbi kuue kümnendi, mis tipneb Leonardi viimase väljamüüdud kontserttuuriga veel enne oma surma. Kuigi Coheni sulest pärineb sadu häid laule, teab maailm teda kõige rohkem mitmetähendusliku „Hallelujah“ järgi, mis nüüd, ligikaudu 40 aastat hiljem, elab täiesti oma elu teiste lauljate tõlgenduste kaudu. Meile avanevad Coheni perekonna arhiivimaterjalid, kust pärinevad haruldased helisalvestised ja intervjuud kinnitavad laulja kuulumist kõige intellektuaalsemate artistide hulka.

Filmiõhtu juhatab sisse ERR-i kultuuriajakirjanik Merit Maarits.

Režissöör
Daniel Geller, Dayna Goldfine
Stsenarist
Daniel Geller, Dayna Goldfine
Produtsent
Daniel Geller, Dayna Goldfine
Operaator
Daniel Geller
Helilooja
John Lissauer
Produktsioon
Geller/Goldfine Productions
Kestus
Teised festivalid
Venice

Seansid

Kumu auditoorium KUMU
SeanssHalleluuja. Leonard Cohen, üks teekond, üks laul
Treiler