KUMU DOC : PÖFF

Quant

Ingliskeelne pealkiri
Quant
Režissöör
Sadie Frost
Riik
Ühendkuningriik
Aasta
2021
Programm
Kumu dokumentaal
Žanr
eluloofilm

Esimene täispikk dokumentaalfilm, mis teeb kummarduse 20. sajandi ühele mõjukamale ikoonile ja stiiligurule moekunstnik Dame Mary Quantile.

Ühendkuningriigi ühe tuntuma kultuuritegelasena võitles Quant 1960. ja 1970. aastatel moerevolutsiooni eesrindel, juhtides moetööstust eemale tavadest ja konservatiivsusest ning ärgitades naisi kandma pöördelisi rõivaesemeid, nagu miniseelikuid ja ülilühikesi pükse. Lisaks algatas ta täiesti geniaalse koostöö soengustilist Vidal Sassooniga.

Quanti seninägematute disainilahenduste ja traditsioone eirava stiilita ei oleks svingivad kuuekümnendad olnud need, mis nad olid.

„Quant“ tutvustab põhjalikult disaini- ja jaemüügimaailmas teed rajanud naise elu ja tööd alates tema esimesest poest Londoni legendaarsel King’s Roadil, kus päeva jooksul teenitud tulu eest osteti riiet, millest ööga valmisid järgmiseks päevaks uued rõivaesemed, kuni üleilmse moeimpeeriumini, mis tegeleb moe, kodusisustuse ja kosmeetikaga.

Loovate võtete ja jutustusviisi poolest silmapaistev „Quant“ sisaldab originaalintervjuusid Mary Quanti kaasaegsete (sh Kate Mossi, Vivienne Westwoodi ja Edward Enninfuli), pereliikmete ning moemaailma praeguste juhtivate tegelastega, dramatiseeritud stseene Quanti kuulsamatest sõnavõttudest ja arhiivimaterjali.

Dokumentaalfilm sai tõuke Londonis Victoria ja Alberti muuseumis toimunud Mary Quanti loomingu näitusest, mis kogus üle 400 000 vaataja – tegu on selle muuseumi ühe kõigi aegade populaarsema moekunstinäitusega.

Filmiõhtu juhatab sisse moekunstnik ja õppejõud Piret Puppart

Režissöör
Sadie Frost
Osades
Kate Moss, Camilla Rutherford, Vivienne Westwood
Produtsent
Kirsty Bell, Ben Charles Edwards
Operaator
John Bretherton
Monteerija
Liz Deegan
Produktsioon
Goldfinch
Kestus
Keel
inglise
Teised festivalid
London

Seansid

Kumu auditoorium KUMU
SeanssQuant
Treiler