The Rolling Stones. Shine a Light

Ingliskeelne pealkiri
Shine a Light
Režissöör
Martin Scorsese
Riik
USA, Ühendkuningriik
Aasta
2008
Festival
Kumu Dokumentaal 2024
Programm
Kumu dokumentaal
Teema
muusika

Rollingute „A Bigger Bang Tour“ raames tehtud suurejooneline kontsertfilm 2006. aasta sügisel New Yorgi kuulsas Beaconi teatris on tõeline kuulamis- ja vaatamiselamus nii bändi suurimatele fännidele kui ka lavastaja Martin Scorsese loomingu austajatele. Nii nagu rock’n’roll ei sure kunagi, jääb igavesti kestma ka The Rolling Stones, kes näitab ennast filmis sellisest küljest, mida maailm varem näinud ei ole.

Erilise sündmuse jäädvustamiseks pani legendaarne režissöör kokku operaatorite dream team’i, kes suutis kõige paremini jäädvustada maailma parima bändi toore ja noorusliku energia, mis pole kuhtunud ka praegu, 18 aastat pärast salvestatud kontserti.

Filmi taaslinastus, mis on saanud pealkirja ansambli 1972. aastal ilmunud albumi „Exile on Main St“ nimilaulu järgi, on pühendatud nii endiselt tegutsevale legendaarsele The Rolling Stonesile kui ka mitte vähem legendaarsele 77-aastasele Oscari-võitjale Martin Scorsesele („Kahe tule vahel“), kes oli hiljuti taas üks suurimatest Oscari nõudlejatest oma viimase filmiga „Lillekuu tapjad“.

Filmiõhtu juhatab sisse raadioajakirjanik ja muusik Andres Oja.

Režissöör
Martin Scorsese
Operaator
Robert Richardson
Monteerija
David Tedeschi
Produktsioon
Grand Entertainment (Row), Shine A Light
Kestus
Keel
inglise
Subtiitrid
inglise

Seansid

Kumu auditoorium KUMU
SeanssThe Rolling Stones. Shine a Light
Subtiitridinglise
Treiler