KUMU DOC : PÖFF
Avasta karu enda sees
Uudis
Pöffihunt

Lapsepõlves tahtis Šveitsi dokumentalist Roman Droux saada karuks.

Kui see unistus ei täitunud, võttis ta kaasa kaamera ja sõitis bioloog David Bittneri juurde Alaskale, et grislidega vähemalt tutvust sobitada.

Tulemuseks on suurepärane loodusfilm „Grislide seas” (Der Bär in mir), mis jõuab ekraanile kolmapäeval Kumu kultuuriteemaliste dokumentaalfilmide sarjas.

Kaks kartmatut seiklejat jälgivad selles kolme kuu jooksul lähedalt, kuidas elavad karud, kes sõid ära Werner Herzogi kuulsa filmi „Grislimees” peategelase Timothy Treadwelli.

Kas inimeste ja metsloomade rahulik kooseksisteerimine on võimalik?

Film jutustab isiklikust vaatenurgast loo metsikust loodusest, kus ellujäämise nimel ei tule võidelda mitte ainult inimestel, vaid ka nii võimsatel loomadel nagu karud.

Roman Droux on loodusdokumentalist ja rändaja, keda tema ekspeditsioonid on viinud üle terve maailma. David Bittner on viimased 20 aastat pühendanud ennast Alaska karude uurimisele, üritades võita nende usaldust.

Kolmapäeval, 13. aprillil kell 18 Kumu auditooriumis aset leidva seansi juhatab sisse metsamees ja Alutaguse karuonni haldaja Ahto Täpsi.

Kultuuriteemaliste filmide sarja „Kumu dokumentaal” korraldavad Kumu ja PÖFF. Sissepääs kõigile selle sarja seanssidele on prii.