Parem disain aitab luua paremat ühiskonda, uskus 20. sajandi disaini suurkuju Charlotte Perriand.
Kuidas, räägib Stéphane Ghezi film „Charlotte Perriand. Elamise kunsti suunanäitaja” (Charlotte Perriand, pionnière de l'art de vivre), mis linastub kolmapäeval Kumu kultuuriteemaliste dokumentaalfilmide sarjas.
Prantsuse disaineri ja arhitekti Charlotte Perriand´i (1903–1999) eesmärk oli luua funktsionaalseid elamispindu, mis sobiksid harmooniliselt kokku elanike ja neid ümbritseva keskkonnaga. „Me ei tohi unustada, et tähtis pole mitte ese, vaid inimene, mitte maja, vaid inimene selle sees,” rõhutas ta.
Tema looming ulatub ikoonilistest masinate ajastu toolidest – lamamistool B306, tool B301, tugitool LC2 (kõik kolm koos Le Corbusier´ ja Pierre Jeanneret´ga) – Unité d’habitationi interjööride ja Les Arcsi suusakuurordini, elus tuli sageli minna ka läbi seinte, et kummutada disaini- ja arhitektuurimaailma meestekeskset mõttelaadi.
Tuntud on lugu, kuidas Perriand kandideeris 1927. aastal tööle Le Corbusier´ juurde, saades vastuseks: „Meie siin ei tiki patju.” Hiljem muutis Le Corbusier oma suhtumist ja nende koostöö kujunes viljakaks, kestes aastakümneid.
Perriand´i enda mälestustele tuginev film maalib temast pildi kui vabameelsest, kirge ja loovust täis isiksusest, kes elas põnevat, mitmest kultuurist mõjutatud elu, ent mitte vähem pole see oma ajast ees olnud naiskunstniku kaasahaarav mõtisklus kaasaegsest ühiskonnast.
Kolmapäeval, 23. märtsil kell 18 Kumu auditooriumis aset leidva seansi juhatab sisse kunstiteadlane Kai Lobjakas.
Vastavalt valitsuse korraldusele ei pea seansile pääsemiseks esitama COVID-tõendit. Mask on jätkuvalt kohustuslik.
Kultuuriteemaliste filmide sarja „Kumu dokumentaal” korraldavad Kumu ja PÖFF. Sissepääs kõigile selle sarja seanssidele on prii.
„Charlotte Perriand. Elamise kunsti suunanäitaja” treiler.