PÖFF : 2020 : BNFF
Eriseanss: Pärnu filmifestivali võidufilmid
Uudis
Pöffihunt

Kumu kultuuriteemaliste dokumentaalfilmide sarja kolmapäevane eriseanss toob ekraanile korraga kolm mulluse Pärnu filmifestivali võidufilmi.

Festivali grand prix´ laureaat, Soome režissööri Perttu Saksa „Looma kujutis” (Eläimen kuva) on maaliline mõtisklus inimese ja looma suhetest aegade algusest tänapäevani. Tunnustatud looduskirjaniku Heikki Willamo rännakut põhjala metsikusse loodusse, kus leiab veel jälgi jääaja inimese maailmapildist, saadab Verneri Pohjola ja Mika Kallio lummav muusika. Viimane on välja antud ka plaadil ja pälvinud kõrgeid hinnanguid.

Parim lühifilm, Poola režissööri Marcin Polari klaustrofoobiline „Tugev” (Harda) jälgib, kuidas kooparonija Jarosław Surmacz laskub pilkaselt pimedasse koopasse, kuhu ükski inimene pole enne teda veel jalga tõstnud.

Iraani režissööri Mahdi Zamanpour Kiasari „Asak” portreteerib 80-aastast pimedat tarbekunstnikku, kes vaatamata vanusele ja nägemise puudumisele voolib esemeid, millele ümberringi võrdset ei leidu. Peale selle on tal anne seletada unenägusid. Film tunnistati Pärnus parimaks kunstifilmiks.

Kolmapäeval, 20. oktoobril kell 18 Kumu auditooriumis aset leidva seansi juhatab sisse Pärnu filmifestivali juht Mark Soosaar.

Koroonapiirangute tõttu pääseb seansile ainult tõendiga, mis kinnitab COVID-19 vastu vaktsineerimist, selle läbipõdemist või negatiivset testitulemust. Kiirtesti pole võimalik kohapeal teha.

Kultuuriteemaliste filmide sarja „Kumu dokumentaal” korraldavad Kumu ja PÖFF. Sissepääs kõigile selle sarja seanssidele on prii.

„Tugeva” treiler.

„Looma kujutise” treiler.

„Asaki” treiler.